Banka HesaplarıBağış Yap

Yardimeli Avrupa Buluşmaları

Yardimeli Avrupa Buluşmaları

Veren el ile alan el arasında hayır köprüsü olan Yardımeli, Avrupa Koordinatörlüğüne bağlı çalışmalarına gün geçtikçe bir yenisini daha ekliyor.

İNSANLIĞA BORCUMUZ VAR! diyerek yola çıkan Yardımeli'nin, Norveç Temsilcisi Gülay Erpolat hanımefendinin öncülüğünde gerçekleştirdiği Norveç ve Danimarka programlarına Avrupa Genel Koordinatörümüz Hayriye Tufanoğlu, Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sadik Danışman ve gelişiyle Danimarka gönüllülerinin yüreklerini fetheden kıymetli Mustafa İslamoğlu hoca katıldı.

27 Ocak tarihinde Avrupa Genel Koordinatörümüzün katılımıyla Norveç'te başlayan program, 28 Ocak'ta Danimarka Gönüllüleri ile "İnsanlığa Borcumuz Var!" adlı hayır kahvaltısı buluşmasıyla devam etti.

Danimarka programı Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Hayriye Tufanoğlu hanımefendinin selamlaması, dernek başkanı Dr. Sadık Danışman'ın Yardımeli hakkında kısa bir bilgilendirme yapması ve akabinde Mustafa İslamoğlu hocanın "Tüm Sorunlarımızın Çözümü Kur'an'dadır" konulu konuşması ile devam etti. Program hediye ve plaket takdimleri ile son buldu.

Norveç ve Danimarka buluşmalarımızda emeği geçen temsilci ve gönüllü kardeşlerimize teşekkür ediyor, Vahyin gölgesinde ümmet coğrafyamızın mazlum ve yetimlerinin nöbetinde hep birlikte el ele nöbet tutmayı niyaz ediyoruz.

Paylaş