Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Avrupa Somali’ye Işık oldu…

Yardımeli Avrupa Somali’ye Işık oldu…

Yardımeli Avrupa Koordinatörlüğü tarafından “Yardımeli Avrupa Buluşmaları” adı altında, seri programları hız kesmeden devam ediyor.

Yardımeli Avrupa Buluşmaları, alanında uzman ve yetkili kişilerin konuk olarak katıldığı ve sunumlar yaptığı seri programlar bütünüdür. Avrupa’nın farklı bölgelerinde, Yardımeli Temsilcileri tarafından organize edilen “Avrupa Buluşmalarında” yürek coğrafyamızın farklı bölgelerinde devama eden projeler tanıtılmakta ve destek talep edilmektedir.

En son gerçekleştirilen program, KARANLIĞA IŞIK OL parolasıyla 15-24 Mart tarihleri arasında Sosyolog- Eğitimci Yusuf Özkan Özburun’un katılımıyla icra edildi ve katarakt ameliyatları için yapılan desteklerle nice gözlerin ışığa kavuşmasına vesile oldu.

Her bir programda derin bilgisi ve nezih sunumu ile insanı birçok yönüyle ele alıp farklı konulardaki seminerleriyle manevi kataraktlarımıza da dikkat çeken ve ışıklar sunan Sayın Özburun, Somali'deki Yardımeli Hastanesinde yapılacak olan Katarakt projemiz üzerinde de farkındalık bilinci oluşturmaya çalıştı.

Almanya, Belçika, Hollanda ve Avusturya ülkelerinin farklı bölgelerinde yapılan bu programları koordine eden Yardımeli Avrupa Koordinatörü başta olmak üzere, başta Yusuf Özkan Özburun hocamıza, programlara ev sahipliği yapan bölge Temsilciliklerimize ve Gönüllülerimize, programa iştirak eden tüm katılımcılarımıza, bağışçılarımıza teşekkür ederiz.

Paylaş