Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Avrupa Temsilcileri iftarda bir araya geldi

Yardımeli Avrupa Temsilcileri iftarda bir araya geldi

Yardımeli Avrupa Buluşmaları Ramazan Ay’ında da devam etti.

“Yardımeli Avrupa Buluşmaları” Avrupa Temsilciliği tarafından koordine edilen, konusunda uzman ve yetkin şahsiyetlerin katıldığı ve sunumlarını yaptığı salon toplantılarından oluşmaktadır.

Yardımeli Avrupa temsilcisi Hayriye Tufanoğlu koordinesinde ; diğer ülke temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen buluşma, Almanya’nın Köln şehrinde icra edildi. Türkiye’den Yardımeli derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sadık Danışman ve Mustafa İslamoğlu Hocamızın katılımı gerçekleştirilen buluşma sonunda 2 gün süreli, tüm Yardımeli Avrupa Temsilcilerinin katıldığı bir ribat programı icra edildi. İstişare, bilgilendirme ve muhabbeti amaçlayan ribat programına tüm temsilciler katıldılar.
 


 

İftar sofrasında buluşan Avrupa temsilcileri ve gönüllülerine, Dr.Sadık Danışman’ın Yardımeli faaliyetleri ve özellikler Ramazan çalışmaları hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı ve mazlum cografyalardaki kardeşlerimizin durumlarını aktardı. Mustafa İslamoğlu Hocamızın hasbihali, geceye damgasını vurdu.
 


 

Yardımeli Avrupa temsilcileri iftarla başlayıp, 2 gün dolu dolu geçen ribat programı sonrasında, bölgelerine gittiklerinde, mazlum ve mağdur coğrafyalardaki Müslümanların durumunu çevrelerine anlatmaya ve Mübarek Ramazan Ay’ının maddi ve manevi şekilde iyi değerlendirilmesine gayret etmek üzere vedalaştılar.
 

Paylaş