Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli bu Ramazan'da da yüzleri güldürüyor

Yardımeli bu Ramazan'da da yüzleri güldürüyor

Ramazan faaliyetlerine, “Gün Yardımlaşma ve Kardeşlik Günü” sloganıyla başlayan Derneğimiz, yurt içi ve yurt dışında on binlerce ihtiyaç sahibine ulaşıyor.

Ramazan faaliyetlerine, “Gün Yardımlaşma ve Kardeşlik Günü” sloganıyla başlayan Derneğimiz, yurt içi ve yurt dışında on binlerce ihtiyaç sahibine ulaşıyor.

Ramazanın son dilimine girildiği şu günlere kadar, Yardımeli görevlileri ve gönüllüleri yoğun faaliyetlerde bulundu. Açların sofrasına konuk olundu, iftarlar paylaşıldı, kimsesizler evlere davet edildi, yurt içi ve yurtdışında çok sayıda iftar sofrası kuruldu.

İhtiyaç sahibi ailelere kumanyalar, kumanya kartları dağıtıldı, böylece aileler bu kartlarla, limit dahilinde marketlerden dilediği gibi alışveriş yapabildi. Dileyen temel gıda, dileyen ise hiç çikolata yememiş, oyuncak görmemiş çocuğuna istediğini alarak çocuğunun yüzünü güldürdü. 

Yetim giydirme ise özel bir hizmet başlığımız oldu. Türkiye’nin 81 ilinin yanı sıra Dünyanın 11 ülkesinde yetimler bayramlık kıyafetlerle sevindirilmeye devam ediliyor. Belki hayatında hiç bayramlık giysisi olmamış bir yetim için en büyük hediye o kıyafet oldu.

Kardeş aile ziyaretlerimiz Ramazan’ın ilk gününden başladı ve devam ediyor. Alan el ile veren elin bir platformda Yardımeli aracılığıyla bir araya geldiği hayır projesi, her geçen gün büyüyerek kimsesiz ailelerin yarasına merhem olmaya devam ediyor.

Gün Yardımlaşma ve Kardeşlik Günü

Yapılan tüm faaliyetler, hayırseverlerin ve gönüllülerin desteğiyle hayat buluyor. Ramazan’ın son günlerini yaşadığımız şu günlerde, ulaşamadığımız, uzanamadığımız ve yetişemediğimiz ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için, yardım görevlilerinin yollarını gözleyen çaresizlere çare olmak için, yurt içi ve yurtdışındaki hayırseverlerin ve gönüllülerin desteklerini bekliyoruz.  

Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Bir açı doyurmak için İFTAR yazıp 4031’e göndererek 5 lira bağışlamış olacaksınız

İhtiyaç sahibi bir ailenin aylık market alışverişini karşılamak için 60 lira kumanya bedeli bağışlamanız yeterli olacak.

Belki de hayatında hiç yeni kıyafeti olmamış bir yetimi 100 lira bağışla baştan aşağı giydirebilirsiniz

Hangi Bağışlar Kabul Ediliyor?

Hayırsever bireyler, zekât, fitre, infak ve tüm bağışlarını Yardımeli’ne verebiliyor.

Hayırsever işadamları ise, Yardımeli Derneği 'Kamu Yararına Çalışan Dernek' statüsünde olduğu için bu kapsamda yapacağı bağışlar, şirketleri adına gider olarak yazılabiliyor.

Paylaş