Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Derneği’nden Gazze İçin 12 Tır Yardım

Yardımeli Derneği’nden Gazze İçin 12 Tır Yardım

Yardımeli Derneği, bağışçılarının destekleri ile oluşturduğu 12 tır yardım malzemesini Türk Kızılay’ına teslim etti.

Türk Kızılay’ı öncülüğünde organize edilen ve Gazze’ye ulaştırılmak üzere yola çıkacak olan yardım gemisinin hazırlıkları devam ediyor. Bu kapsamda Yardımeli Derneği; içerisinde yağ, şeker, un ve kuru bakliyat ürünlerinin bulunduğu gıda kolileri ve deterjan, el sabunu, kadın pedi ve diğer hijyen malzemelerinin bulunduğu toplam 12 tırlık insani yardım malzemesini Türk Kızılay İstanbul Anadolu Bölge Lojistik Merkezi’nde yetkililere teslim etti.

Siyonist İsrail katliamlarına devam ediyor.

Yardım tırlarının Kızılay’a teslimi sırasında basın açıklaması da gerçekleştirildi. Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman, Başkan Yardımcısı Nuri Çalışkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Halil Aykut ve Dernek Genel Müdürü İmdat Kuzu’nun da hazır bulunduğu basın toplantısında Genel Başkan Sadık Danışman ‘’ Siyonist İsrail 7 Ekim’den bu yana bebekleri, kadınları, yaşlıları ve hastaları katletti ve katletmeye devam ediyor. Ve maalesef 8 milyar insan bunu televizyon ekranlarından seyretmekte. Dünyanın vicdanlı insanları bir araya gelerek adil bir ateş kesin sağlanması ve başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulması için harekete geçmiş durumda’’ dedi.

Kızılay’a teslim edilen insani yardım malzemeleri hakkında bilgi veren Başkan Danışman ‘’Öncelikle tüm Yardımeli bağışçılarına ve özellikle hijyen malzemelerini temin eden Hayat Kimya’ya ve bu oluşturulduğumuz yardım paketlerinin Gazze’ye ulaşmasını sağlayan Türk Kızılay’ına, Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz’a ve Kızılay çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bugün burada teslim ettiğimiz 12 tır yardım ocak ayında Mersin’den kalkacak olan gemiye yüklenecek. Bu yardım paketlerinin içerisinde temel gıda maddeleri olan un, şeker, sıvı yağ ve diğer bakliyat ürünleri ile birlikte Hayat Kimya’nın destekleri ile oluşturduğumuz hijyen paketlerinde ise çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, tuvalet kâğıdı ve kadın pedi bulunmakta.’’ dedi.

Yardımeli Gazze ofisi İsrail tarafından 2 defa bombalandı

Yardımeli Derneği’nin Gazze özelinde Filistin’de yaptığı diğer faaliyetlere de değinen Dr. Sadık Danışman ‘’ Yardımeli Derneği 2007 yılında kuruldu ve Gazze ofisini 2008 yılında açtı. Biz Gazze’de 2008 yılından bu yana Kardeş Aile projesi, Kurban ve Ramazan projelerin yanı sıra yetim çocuklara yönelik birçok çalışma yürüttük. Siyonist İsrail tarafından Gazze ofisimiz 2019’da bombalandı ve yerle bir edildi. Biz bağışçılarımızın da desteği ile yeni bir ofis açtık, o ofisimiz de yine 2021 yılında bombalandı. Yani bağışçılarımız hep Filistin halkının yanında yer aldılar ve Yardımeli ile saf tuttular, Allah onlardan razı olsun.’’ dedi

Ayrıca batı dünyasının soykırım yapan İsrail’e karşı verdiği desteği eleştirerek ‘’ Nasıl ki Amerika, Fransa, İngiltere soykırım suçu işleyerek Gazze’de binlerce insani katleden İsrail’i korumak için savaş gemilerini Doğu Akdeniz’e gönderiyorsa, Türkiye, Mısır, Pakistan, İran, Suudi Arabistan bir araya gelmeli ve akan bu kanı durdurarak başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulması için gerekli iradeyi ortaya koymaları gerekmekte’’ diye konuştu.

7 Ekim 2023 ümmetin ve insanlığın miladı olacak

Basın toplantısında hazır bulunan Yardımeli Derneği Genel Başkan Yardımcısı Nuri Çalışkan

"Öyle ümit ediyorum ki 7 Ekim 2023 bu ümmetin ve insanlığın miladı olacak. Şu ana kadar kötülüğü, zulmü, vahşeti durduramadık ama hiç olmazsa iyiliği, iyileri ve iyilikleri artıralım duası ile çıktığımız bu yolda gerçekten büyük hamiyetperver dostlarla buluştuk ve onların iyilik elçisi olduğunu, yardım eli olduğunu yaşadık, şahit olduk. Bu vesileyle özellikle Hayat Kimya’nın sahibi değerli dostum ve büyüğüm Yahya Kiğılı beye, oğlu Avni beye ve kendileri ile Yardımeli arasında vesile olan Haluk Yıldız beye en kalbi teşekkürlerimizi sunuyoruz. Rabbim kabul etsin, hayırlarının cennet yatırımı bir amel-i sâlih olmasını rabbimden arz ve niyaz ediyorum’’ dedi.

Paylaş