Banka HesaplarıOnline Bağış

Yardımeli Diyarbakır'da 1400 Yetimi Giydirdi

Yardımeli Diyarbakır'da 1400 Yetimi Giydirdi

Yetimlerin velisi Allah’tır. Yetimler ümmete emanettir.

Çocuklar için bayram hediyeleri ve kıyafetleri, bayram sabahının vazgeçilmezidir.

Yardımeli Derneği olarak, ülkemizdeki ve dünyamızdaki yetimlere bayramlık elbise dağıtarak yetimliklerini bir nebze olsa da unutturmaya çalışıyor, onların da bayrama sevinçle girmelerini sağlıyoruz.

Bu kapsamda Yardımeli Derneği Diyarbakır il temsilciliğinin organize ettiği, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 1400 yetimi proje kapsamında giydirdi.İstanbul Genel Merkezden katılan Yardımeli Derneği Genel Başkanı Sn. Dr. Sadık DANIŞMAN, Yardımeli Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Necat ŞENDUR, Yardımeli Diyarbakır il temsilcisi Ahmet SICAKYÜZ ve davetliler ile birlikte 1400 yetim mağazalarda bayramlıklarına kavuştular. Yetimlere bir çift ayakkabı, pantolon, tişört, gömlek ve iç çamaşırı hediye edildi. Yetimler yakınlarıyla birlikte mağazada istedikleri kıyafetleri ve renkleri gönüllerince seçtiler. Bir hafta boyunca her gün 250 yetim çocuk giydirildi, böylece 1400 yetim yeni bayramlıklarıyla bayram gününü heyecanla bekliyorlar.

Yetim giydirme projesi kapsamında Yardımeli Derneği Diyarbakır Sur ‘da aynı zamanda birde iftar programı gerçekleştirdi. İftara yetimler, davetliler ve bölge halkı katıldı.
 

Paylaş