Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Dünyanın Dört Bir Tarafında

Yardımeli Dünyanın Dört Bir Tarafında

Tazelenme ve yenilenmeyi teşvik eden Ramazan tüm güzellikleri ile geliyor. Herkeste ayrı bir heyecan ve koşturmaca var. Gündemin bu kadar değişken ve sıcak olduğu şu günlerde, Kur’an ayı Ramazan’ı Şerif’i gündeme almak, kardeşlik, paylaşma ve yardımlaşma duygularını harekete geçirmek gerekiyor.

Ramazan fakirlerin, açların halinden anlamak, onlarla aynı atmosferi paylaşmaktır. Bir anlamda Ramazan fakirlerle, muhtaçlarla, kimsesizlerle beraber olmak, onların halinden anlamaktır. Bu gerçekten yola çıkan Yardımeli, Ramazan boyunca fakirlere, muhtaçlara, kimsesizlere yardımlarımız devam ediyor.

Ekiplerimiz ve gönüllülerimiz, hayırseverlerin bağışlarını savaş, yoksulluk, mağduriyet, afet ve yoksulluk yaşanan bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladılar bile.

Yardımeli Derneği, her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan’da da iftar sofraları kurarak, kumanya ve gıda dağıtımları yaparak fakirlerin, mağdurların ve kimsesizlerin yüzlerini güldürerek mahzun yüzleri sevindiriyor, kırık kalpleri onarıyor.

Ellerindeki kumanyalarla, muhtaçların ve kimsesizlerin iftar sofralarına misafir olan ekiplerimiz,  her tarafta Ramazan coşkusunu yaşıyorlar ve yaşatıyorlar.

Binlerce kilometrelik uzaklıktaki kardeşine yardımda bulunarak kardeşlik bağlarını güçlendirmek isteyen bağışçılarımız Yardımeli aracılığıyla diledikleri bölgeye ulaştırıyor.

Yurt içinde İstanbul, Adana, Adıyaman, Ankara, Bartın, Batman, Bursa, Diyarbakır, Düzce, İzmir, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Marmaris, Sakarya, Karasu, Sivas, Şanlıurfa, Yalova, Hendek, Geyve, Bitlis, Van, Hatay, K.Maraş, Mersin, Rize, Samsun, Mardin başta olmak üzere şube, temsilcilik ve gönüllülerimiz aracılığı ile Ramazan faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam etmekte; onbinlerce kişiye iftarlar, “Yardımeli Kumanya Kartları”  ve kumanyalar verilmektedir.

Yurt dışında ise Filistin, Gazze, Sudan, Somali, Pakistan, Bangladeş, Arakan Mülteci Kampları, Habeşistan, Bosna, Kazakistan, Suriye, Moritanya’da “İftar Programları” düzenlemekte ve kumanya dağıtımlarımız devam etmektedir.

Yetimleri de unutmadık; yetimler için bayramlık kıyafetler hazırlayarak onların da bayrama büyük bir sevinçle, mutlulukla girmelerini sağlayacağız.

Derneğimiz;

1 kişilik iftar bedelini 5 TL

Aileye iftar bedelini 30 TL

Kumanya Hediye Kartlarının bedelini 60 TL

olarak belirlemiştir.

Ayrıca bütün GSM operatörlerinden, İFTAR yazarak 4031’e SMS atarak 5 liralık bağışta bulunabilirsiniz.

 

Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

Tüm finans kurumları, bankalar ve PTT şubelerinden YARDIMELİ hesabına havale yapılabilir veya aşağıdaki linkleri tıklayarak online bağış yaparak fakirlerin ve kimsesizlerin Ramazan sevincine ortak olabilirsiniz.

HEDEF BÜYÜK: HER ZAMAN İYİLİK, HER YERDE KARDEŞLİK…

Kredi kartıyla kumanya bağışlamak için tıklayınız

Kredi kartıyla iftar bağışlamak için tıklayınız

Kredi kartıyla aileye iftar bağışlamak için tıklayınız

Kredi kartıyla fitre bağışlamak için tıklayınız

Kredi kartıyla bayramlık bağışlamak için tıklayınız

Paylaş