Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Ekipler yollara düştü..

Yardımeli Ekipler yollara düştü..

2019 yılı Kurban kesim ve dağıtım organizasyonu kapsamında, bölgelerde görevli ekiplerin seferleri başladı.

Türkiye ve 30 farklı ülkede vekaletleri alınan kurban hisselerinin kesimi ve hak sahiplerine ulaştırılması için görev yapacak olan gönüllü ekipler, görev yerlerine hareket ettiler. Görevli ekip gönderilemeyen bölgelerde, Yardımeli ofisleri ve partner kurumlar aracılığı kurban kesim ve dağıtımı gerçekleştirilecektir.

Yardımeli ekipleri kendilerine emanet edilen kurban hisselerine ilişkin olarak, en iyi kurbanlıkların seçilmesinden, usulüne uygun kesimine ve hak sahiplerine ulaştırılmasına kadar görevlerinin başında olacaklar. Ekipler, Hisse sahiplerinin isimlerini tek tek okuyarak kurbanların kesimlerini sağlamakta ve sesli-görüntülü kayıt altına almaktadır. Çekilen görüntüler, hisse sahiplerine verilen bir şifre ile web sitemizden izlenebilmekte veya talep edilmesi halinde DVD olarak adreslere gönderilmektedir. Kesim yerinin güvenliği, temizliği ve çevre sağlığı açısından da Yardımeli ekipleri sorumludur.
 


Kendisi de görevli olarak yurt dışı organizasyonunu çerçevesinde sefere çıkacak olan Dernek Başkanımız Dr.Sadık Danışman, giden ekipleri de yolcu ederken tavsiyelerde bulundu ve teşekkür etti: “Bir bayram günü sevdiklerinden, ailelerinden ayrılarak yurt dışında yetimlerle, muhtaç ailelerle birlikte, onlara hediyeler götürmek ve emanetleri sahiplerine ulaştırmak üzere yollara düşen tüm dostlara şükranlarımı sunarım. Görevli-gönüllü giden ekiplerimizin ailelerine sonsuz şükranlarımı sunarım. Onların desteği ve teşviki takdire şayan. Tüm ekiplerin kazasız, belasız salimen yurda dönmelerini ve aileleri ile birlikte nice bayramlara ulaşmalarını niyaz ederim. Yolunuz açık olsun, Allah’a emanet olunuz.” dedi.

Kurban emanetlerini hak sahiplerine ulaştırmak için bayramlarını kurban eden tüm görevli-gönüllü Yardımeli ekiplerine, ailelerine teşekkür eder, kolaylıklar dileriz.

Paylaş