Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Ekipleri bölgeye ulaştı

Yardımeli Ekipleri bölgeye ulaştı

Arnavutluk’ta meydana gelen 6,4 şiddetindeki deprem ve sonrası devam eden artçı sarsıntılar sonrası yaralar sarılmaya başlandı.

6,4 şiddetindeki deprem sonrası devam eden artçı sarsıntılar, arama kurtarma çalışmalarını çok da yavaşlatmadı. Son alınan bilgilere göre hayatını kaybedenlerin sayısı 49 ‘a yükseldi. Evleri hasar gören, yıkılan insanlar çadırlara ve başka yerlere nakillere sağlandı. Kış mevsiminin soğuk yüzü henüz tam kendini göstermese de; yağmur, fırtına ve geceleri sıcaklığın düşmesi, depremzedelere zor anlar yaşatmakta.
 


Depremin olduğu ilk günden itibaren, bölgede bulunan partner ekiple sürekli irtibat halinde istişareler yapılmıştır. İstanbul’dan yola çıkan Yardımeli ekibi, deprem bölgesine ulaşarak, tespitlerde bulunmuş ve istişareler neticesinde çalışmalara başlamıştır.

Yardımeli ekibi bölgeye intikal eder etmez, Leç Belediyesi afet yönetim müdürü Tavland Bey koordinasyonunda, ihtiyaçlı bölgelere acil yardımları ulaştırmıştır. Mamuras bölgesinde de acil yardımlar, mağdurlara ulaştırılmıştır.

Bölgede bulunan Yardımeli ekibi, istişarelerde bulunarak, ihtiyaçları ve yapılabilecekleri planlamakta ve raporlamaktadır. Gelen rapor ve durum değerlendirilerek çalışmalar devam edecektir.
 

Paylaş