Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Gazze Ofisi Bombalandı - Basın Açıklaması

Yardımeli Gazze Ofisi Bombalandı - Basın Açıklaması

Dernek Başkanımız Dr. Sadık Danışman 04.05.19 günü saat 21:00'de gerçekleşen Yardımeli Gazze ofisinin bombalanmasına dair bir basın açıklamasında bulundu.

 

BASIN AÇIKLAMASI
05.05.2019 

2007 yılından bu tarafa insani yardım faaliyetleri kapsamında Gazzeli kardeşlerimizin yanında olmaya çalışan ve onların bu zor zamanlarında sabır  ve moral desteğini hep diri tutan Yardımeli Gazze Ofisine yapılan bombalı saldırıyı nefretle kınıyoruz.

Siyonist işgal devleti İsrail, 11 yıldır abluka ve ambargo altında tutarak zulüm uyguladığı Gazze şeridine, Mübarek Ramazan Şerif öncesinde uçaklarla ve füzelerle yine saldırdı.

Saldırılarda masum, savunmasız sivil halk hedef alındığı gibi; Gazze’deki zor şartları dünya kamuoyunun bilgisine sunan Anadolu Ajansının Gazze ofisi de bombalanarak yerle bir edildi. Anadolu Ajansı binasının vurulmasından 2 saat sonra,  tek suçu insani yardım faaliyetlerinde bulunmak olan Yardımeli Gazze Ofisinin bulunduğu bina da uçaklardan  atılan füzelerin hedefi oldu ve eşyalar dahil kullanılmaz hale geldi. Ofis çalışanlarının olmadığı bir zamanda olması ve can kaybının olmaması tek tesellimiz oldu.

İsrail Gazze’ye yapılan insani yardımlardan ve desteklerden rahatsızlığını her durumda ifade etmekte idi. Ama yapılan bu son saldırı, saldırgan ve zalim yüzünü bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

Şunu bir kez daha kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz: Yardımeli Gazze Ofisini alçakça füzelerle vurmanız, yerle bir etmeniz dahi, bizi yolumuzdan alı koyamayacak, Mağdur ve mazlum Gazzeli kardeşlerimize yapacağımız insani yardımları engellemeye yaramayacak ve engelleyemeyeceksiniz. Tüm  imkanlarımızla ve gücümüzün  tamamını da seferber ederek, zulmün ve zalimin karşısında, mağdur, muhtaç ve mazlumlara insani yardım yapmaya devam edeceğimizi ilan ediyoruz. Yardımeli Gazze Ofisinin olduğu binayı bombalarla yıktınız; lakin şu iyi bilinmelidir ki, kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin ve gönül köprülerimizin daha güçlü inşa edilmesine vesile oldunuz. Gazzedeki yetimlere, şehid ailelerine , mağdur ve muhtaçlara, engellilere yaptığımız yardım ve destekler, Kardeş aile projesini daha da güçlendirecek, Gazzeli kardeşlerimizle aramızdaki dayanışma ve yardımlaşmaya yönelik insani yardım faaliyetlerimiz artarak devam edecektir.Gazze’de insani yardım ve destek faaliyetlerimizin yürütüldüğü Yardımeli Ofisimizi bu günden itibaren yenisini inşa etmek ve faaliyetlerin kesintisiz devam etmesi için bugünden çalışmalara başladık.

İnsani Yardım faaliyeti yürüten Yardımeli ofisini kullanılamaz hale getirenler hakkında, uluslararası düzeyde cezalandırılması hususunda yasal haklarımızın takipçisi olacağız.

İki milyon insanın açık hava hapishanesi durumunda yaşamak zorunda kaldığı Gazze’ye yönelik ambargo ve abluka uygulamalarını son zamanlarda artıran İsraili, Mübarek Ramazan öncesi yaptığı son saldırılarını da nefretle KINIYOR ve LANETLİYORUZ. Tüm dünya insanlığının bu zulümlere sessiz kalmayacağını ve Siyonist İsrail’e karşı harekete geçeceği zamanı merakla bekliyoruz. Gerek BM nin, gerekse İslam İşbirliği Teşkilatının ve İslam ülkelerinin İsrail’e yönelik gerekli yaptırımların yapılması hususunda girişimlerde bulunmaları gerekmektedir.

Saldırılarda şehid olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve ailelerine başsağlığı diliyoruz. Yardımeli Gazze ofisi ve Anadolu Ajansı çalışanlarına geçmiş olsun dualarımızı iletiyoruz.

 

Dr.Sadık Danışman
Yardımeli Derneği Genel Başkanı

Paylaş