Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Gazze Ofisi bombalandı

Yardımeli Gazze Ofisi bombalandı

İsrail Yine Vurdu. Siyonist işgal devleti İsrail, abluka altında tuttuğu Gazze şeridine yine saldırdı.

Anadolu ajansının bulunduğu binanın ardından, Yardımeli Gazze Ofisinin bulunduğu bina da bomlarla vuruldu. Yardımeli Gazze Ofis çalışanlarının olmadığı bir zamanda gerçekleşen bombalamada ofis ve bina kullanılamaz halde. Enkaz çalışmaları devam ederken, yaralılar da sağlık merkezlerine ulaştırıldı.
 


Yardımeli Gazze Ofisi müdürü, Hani El Aga, bombalanan ofis binasının önünde çalışmalara nezaret etmekte ve tüm ofis çalışanları ile birlikte ekiplere yardımcı olmaktadır. 

İsrail, Gazze’ye yapılan yardımlardan ve desteklerden rahatsızlığını her durumda ifade etmekte idi. Ama yapılan bu son saldırı, saldırgan ve zalim yüzünü bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Ama ne bu saldırılar, ne de bundan sonra gelecek saldırılar bizi yolumuzdan alı koymayacaktır. Tüm gücümüzle ve imkanlarımızla Gazzeli kardeşlerimizin yanında olacağımızı bir kez daha dünyaya ilan ediyoruz.
 


2 milyon insanın yaşadığı Gazze’ye yönelik ambargo ve abluka  uygulamalarını son zamanlarda artıran İsrail, havadan ve karadan saldırılarına devam etmektedir. Son iki gün içindeki havadan yapılan bombalamalarda 5 Filistinli kardeşimiz şehid olmuştur. Mübarek Ramazan öncesi Gazze’ye yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyor, gerek BM’nin, gerekse İslam İşbirliği Teşkilatının ve islam ülkelerinin İsrail’e yönelik gerekli yaptırımların yapılması hususunda girişimlerde bulunmaları gerekmektedir. Bombalama sonucu şehid olan Gazzeli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara ve ailelerine acil şifalar niyaz ederiz.

Paylaş