Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli gazze ofisi yeni yerinde

Yardımeli gazze ofisi yeni yerinde

2008 yılından bu tarafa Gazze’de zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren kardeşlerimizin yanında olan Yardımeli Gazze Ofisi, bombalama sonrası yeni yerinde çalışmalarına devam ediyor.

15 yıldır abluka ve ambargo altında tutulan Gazze’de, yardım ve desteklerin aksamaması ve bizzat hak sahiplerine ulaştırılması için gayret eden Yardımeli Gazze Ofisi çalışanları, bombalama sonucu yerle bir edilen ofis binamızın ardından, hiç ara vermeden yeni bir ofis kiralayarak çalışmalarına devam ediyor.

Bizi Yıldıramazlar

2019 yılında yine bir Ramazan ayında, Yardımeli Gazze ofisi bomların hedefi olmuş ve yerle bir edilmişti. Aynı terörist İsrail, bir kez daha sadece insani yardım faaliyeti yürüten Yardımeli Gazze Ofisini bayram sabahı uçaklardan atılan bombaların hedefi olmuştur. Tek tesellimiz, Yardımeli Gazze ofisinin de bulunduğu 5 katlı binada, can kaybının olmaması.

Yardımeli Gazze ofisi, bu tür saldırı ve tehditlere aldırmadan çalışmalarına ve projelerine devam etmektedir. Kardeş Aile projesi ile saldırılarda şehid olan ve yaralananların aileleri hemen ziyaret edilerek sağlık, gıda ve nakdi desteklerde bulunulmuş. Aileler kardeş aile projesi kapsamına alınarak, düzenli yardımlar devam ettirilecektir.

Yıkılan ve hasar gören evlerin tamir ve tadilatı, yaralıların sağlık destekleri için de bütçe oluşturulmuş olup, hazırlanan rapor doğrultusunda çalışmalar başlayacaktır.

Paylaş