Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Gazze Ofisi Yeni Yerinde

Yardımeli Gazze Ofisi Yeni Yerinde

Siyonist işgal devleti İsrail tarafından füzelerle bombalanan Yardımeli Gazze Ofis binası yeni yerinde hizmete başladı.

Tüm dünyanın gözleri önünde işgal, zulüm ve katliamlara devam eden İsrail, 04.05.2019 tarihinde, önce Anadolu Ajansının binasını, ardından da Yardımeli Gazze Ofis binasını füzelerle bombalamış, kullanılamaz hale getirmişti. Bir yıldırma ve gözdağı niyetiyle yapılan bu hain saldırılarda, can kaybının olmaması tek teselli kaynağı idi. 

2007 yılından bu tarafa Gazzeli kardeşlerimizin yanında olmaya, destek olmaya imkanlarımız ölçüsünde gayret ettik. Yardımeli Derneği, Kardeş aile projesi ile, binlerce şehid ailesi, yetim ailesi desteklenmiş, binlerce yetimin eğitim harcamaları hususunda katkı sağlanmış, yaralı ve sakatların tedavileri, tıbbi cihazlar noktasında sağlık yardımları, mikro finans kapsamında küçük kaynaklarla ufak işletmeler açılmasına destek olmuştur. Ramazan Ayı ve Kurban vesilesi ile de Gazze Ofisi, yardım ve desteklerine devam etmiştir.
 


Hız kesmeden devam

Bombalayarak, baskı uygulayarak yıldıracaklarını sananlara, en güzel cevap olarak, Yardımeli Gazze Ofisi yeni yerinde hizmete başladı hamdolsun.

Gazze’deki faaliyet ve projelerin aksamaması ve Mübarek Ramazan ayında, yardım ve desteğe muhtaç ailelerin mağdur edilmemesi amacıyla hemen çalışmalara başlayan ofis çalışanları, yeni bir yer kiralayarak çalışmalara hız kesmeden devam edecektir.

Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman “Mübarek Ramazan ayında Gazzeli kardeşlerimizin iftar ve sahur sofralarına konuk olmamızı engelleyebileceklerini sananlar, ailelerin, yetimlerin ve gazilerin yalnız kalacağını, sahipsiz bırakacaklarını zannedenler; şunu iyi bilsinler ki, başaramayacaklar, bizleri yolumuzdan çeviremeyecekler. Daha fazla gayret ve inançla çalışmalarımıza ve projelerimize kararlılıkla devam edeceğiz.” dedi.
 

Paylaş