Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Göz Polikliniği Açıldı

Yardımeli Göz Polikliniği Açıldı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yardımeli Derneği ve Menhal Derneği ile birlikte ortaklaşa yaptırılan Menhal Göz Kliniği’nin açılışını yaptı. Yardımeli’nin en son teknolojik araç ve gereçle donattığı Göz Kliniğinde günde 80 kişinin ücretsiz tedavis

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yardımeli Derneği Genel Başkanı Sayın Dr. Sadık Danışman’ın da aralarında bulunduğu bir heyetle beraber 6 Mart 2012 tarihinde Somali’ye gitti. Kamu kurum ve kuruluşlarından çok sayıda yetkilinin, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin ve basın mensuplarının da aralarında bulunduğu heyeti, havaalanında Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmet karşıladı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yardımeli Derneği ve Menhal Derneği ile birlikte ortaklaşa yaptırılan Menhal Göz Kliniği’nin açılışını yaptı. Yardımeli’nin en son teknolojik araç ve gereçle donattığı Göz Kliniğinde günde 80 kişinin ücretsiz tedavisi ve ameliyatı yapılacaktır.

Açılışta konuşan Yardımeli Derneği Başkanı Dr Sadık Danışman: ”Yardımeli olarak açmış olduğumuz bu göz kliniğinde başta katarakt ameliyatları olmak üzere birçok göz hastalıklarının ameliyatı yapılacaktır inşallah. Kliniğimizin açılmasında katısı olan herkese teşekkürü borç bilirim, kendilerinden Allah razı olsun. Bu klinik birçok Somalili kardeşimiz için umut olacaktır inşallah” dedi. 

Açılışta konuyla ilgili konuşan Bakan Bekir Bozdağ: “Türkiye elini attı, Somali değişecek, insanlar umutla çalışmaya başladı, diyorlar. STK'lar arasında çok iyi bir uyum var, bu hayırlı çalışmalar da bu uyumun bir göstergesi. Kamu kaynaklarından şu ana kadar hatırı sayılır bir harcamamız yok. Neredeyse harcamanın tamamı milletimizin verdiği yardımlarla yapılıyor. Ülkenin tamamına yardım yapmaya çalışıyoruz. Bu hususta STK’lardan çok büyük destek görüyoruz, kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bakan Bozdağ ayrıca, Yardımeli Çocuk Hastanesinin en kısa zamanda tamamlanacağı ümidini yeniledi.

Paylaş