Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Hastanesi Mütevelli Heyet Toplantısı yapıldı

Yardımeli Hastanesi Mütevelli Heyet Toplantısı yapıldı

Yardımeli Somali Hastanesi Mütevelli Heyet toplantısı, üyelerin tamamının katılımı ile İstanbul’da icra edildi.

Yardımeli Derneği tarafından Somali’de inşa edilen ve bölge halkına hizmet eden, binlerce hastaya şifa dağıtan Yardımeli Somali Hastanesi, başkent Mogadişu’da faaliyetlerine devam etmektedir.

Ortak bir protokol ile yerel partner kurum Manhal Charıtable Organızatıon ile birlikte işletilmesi yapılan hastane, kadın doğum ve çocuk hastanesi olarak hizmete başlamış olmasına rağmen, ilerleyen yıllarda ortaya çıkan ihtiyaç ve talebe göre yeni birimler ilave edilerek, genel hastane konseptine kavuşmuştur.

Hastane bünyesinde poliklinikler, hasta odaları, ameliyathaneler, eczane, acil servis, yoğun bakım, çocuk yoğun bakım, misafirhaneler, konferans salonu, eğitim salonları, mutfak, yemekhane, kantin, cami, laboratuvar bulunmaktadır.

Verilen hizmet kalitesi, uzman sağlık ekibi ve yeterli personeli ile tercih edilen Yardımeli Somali Hastanesi, yeni ek bölümler ile hastanenin büyütülmesi düşünülmekte. Aynı zamanda, üniversiteye ilk adımın işareti olan eğitim birimlerinin yerleşke inşaatı için projeler hazırlandı ve temelleri atıldı.

Mütevelli Heyet toplantısı icra edildi

Yardımeli Somali Hastanesinin daha iyi hizmet etmesi, geliştirilmesi ve sağlık alanında eğitimlerin verilmesi, ortaya çıkan ihtiyaçlarla ve yeni hastalıklarla mücadele edilmesi amacıyla oluşturulan mütevelli heyeti, belirli zamanlarda bir araya gelerek istişarelerde bulunmakta ve durum değerlendirmesi yapmaktadır.

Belirli zamanlarda Yardımeli Derneği ve Manhal  Charıtable Organızatıon’ı temsilen belirlenen üyeler, mütevelli heyetini oluşturma ve değerlendirmeleri yapmaktadır.

Pandemi nedeniyle biraz gecikmeli toplanan Mütevelli Heyet, 2020 yılını tüm yönleriyle değerlendirdi ve sonraki yıllar için öngörülerde bulunarak, kararlar aldı.

Açılış konuşmasını Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr.Sadık Danışman yaptı: Katılımcılara hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Danışman, Somali’de yürütülen proje ve çalışmalarda emeği geçem herkese teşekkür etti. Ayrıca, Yardımeli Hastanesinin işletilmesindeki gayret ve çalışmalarında dolayı da teşekkür etti. Toplantının gündemini ve program akışını katılımcılarla paylaşan Dr.Sadık Danışman, sağlık ve afiyet temennilerinde bulundu.

Daha sonra Manhal Charıtable Organızatıon Başkanı Abdıwahıd Hashı Hassan söz alarak katılımcıları selamladı. Yardımeli Derneği’ne Somali’de yaptığı insani yardım faaliyetleri ve projeleri için Somali halkının teşekkürlerini iletti. Ayrıca, ev sahipliğinden dolayı Yardımeli Derneği’ne teşekkür etti. Manhal’in Somali’deki faaliyetleri ve kurumları ile ilgili bilgiler aktardı ve toplantının hayırlı olması için niyazda bulundu.

Yardımeli Hastanesinin Genel Müdürü ve CEO su Ibrahım Mohamed Hassan, 2020 yılı için hastanenin mali durumunu, gelir gider tablolarını heyet üyeleri ile paylaştı. Hastanenin işletilmesi, personel yapısı ve mevcut demirbaşlarındaki son durumu da katılımcılara tablolar ve grafiklerle aktardı.

Yardımeli Derneği Genel Müdürü Bahri Bulut, geçen toplantıda alınan kararları heyet üyeleri ile paylaştı ve önceki kararlar üzerinde müzakereler yapıldı. Kararlar ne kadar uygulanmış ve yerine getirilmiş olduğu heyet üyelerince değerlendirildi.

İlk günün sonunda, Hastanenin mevcut durumu müzakere edildi.

İkinci günde, mevcut durumda göz önünde bulundurularak, işletmeye yönelik, gelecekteki çalışmalar, hastanenin yeni ek binalarının inşasının planlanması ve genel istişarelerle devam edildi.

İki gün toplantı ortamında yoğun geçen programda, alınan kararlar kayıt altına alındı ve üyeler tarafından imzalandı.

Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr.Sadık Danışman, heyet üyelerine hediye ve plaket takdiminde bulundu.

İstanbul’da ağırladığımız heyet üyeleri ve Yardımeli Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte yapılan boğaz gezisi ile son buldu.

Paylaş