Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Hayırda Köprü Olmaya Devam Ediyor

Yardımeli Hayırda Köprü Olmaya Devam Ediyor

Denizli Pamukkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne hediye edilen "Diş Üniteleri" , fakültenin hizmete başlamasına ve eğitim alan öğrencilerimizin eğitimlerine kesintisiz devam etmeleri hususunda önemli bir katkı sağlamıştır.

Kurulduğu günden bu tarafa ,  hayır sahipleri ile ihtiyaç sahipleri  arasında köprü olmaya çalışan, paylaşma ve yardımlaşma hususunda  toplumun tüm kesimini  aktif olmaya davet eden YARDIMELİ, eğitimden sağlığa, savaştan mülteciliğe, mağduriyetten mazlumiyete  kadar her alanda faaliyetlerine devam etmektedir.

Denizli Pamukkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne hediye edilen "Diş Üniteleri"  ,  fakültenin hizmete başlamasına  ve eğitim alan öğrencilerimizin eğitimlerine kesintisiz devam etmeleri hususunda  önemli bir katkı sağlamıştır. Sadece insanların aç karnını doyurmaktan ziyade, kalıcı projeleri her zaman önceleyen Yardımeli,  eğitime ve eğitim mekanlarına verdiği destek ve katkılarla nesillerin yetişmesine önem vermektedir.

Yeni kurulan Pamukkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin eğitime başlayabilmesi için gerekli olan diş üniteleri ihtiyacı, Dernek yetkililerini harekete geçirdi. Bu alanda hizmet veren Karye Sağlık Hizm.Ltd.Şti  firma yetkilileri ile irtibata geçilerek,  gerek duyulan  diş üniteleri temin edilmiştir.

Yardımeli Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Şükrü Can tarafından teslim alınan diş üniteleri,  bizzat Şükrü Can tarafından  Fakülte Dekanlığına teslim edilmiştir. Diş ünitelerini bedelsiz olarak bağışlayan Karye Sağlık Hizmetleri yetkililerine teşekkür eden Şükrü Can  " Kaliteli Eğitimin nesillerin yetişmesi   noktasındaki önemini biliyoruz. Yardımeli olarak, eğitim mekanlarının donanımı, tamir ve tadilatı gibi ihtiyaçlarını elimizden geldiği kadar karşılamaya çalışıyoruz. Hamdolsun ki bu hususta bizlere destek olan, yalnız bırakmayan hayır sahipleri var. Allah onların sayılarını artırsın, hayırlarını kabul etsin." dedi.

Konu ile ilgili olarak Karye Sağlık Hizmetleri Yetkilisi Necip Bey de " Üniversite ve diğer eğitim merkezleri, eğitimin sağlıklı işlemesi açısından techizat ve donanım olarak eksiksiz olmalı. Bu konudaki hassasiyeti, duyarlılığı ve gayretlerinden dolayı Yardımeli ekibine teşekkür ediyorum.  Bizlere ulaştılar, konunun önemini ve aciliyetini aktardılar. Böyle bir hizmeti ve katkıyı sunma noktasında bize vesile oldular. Tekrar teşekkür ediyorum " dedi. 

Diş Hekimliği fakültesi DekanıHasan Babacan da " Bu duyarlılık, hassasiyet ve dayanışma gerçekten çok önemli. Fakültemiz yeni kurulmakta  ve ihtiyaçlarımız oldukça fazla. Devlet-millet  işbirliği ile gerçekleşen bu hizmet , çok güzel bir örnek.  Yapılan bu bağış ve destek, eğitim kalitemizin artmasında faydalı olacağı gibi, öğrencilerimize de  bu işbirliğinin ulvi ve manevi değerleri  hatırlatması açısından  faydalı olacağı kanaatindeyim. Emeği geçen, katkı sağlayan herkese, Özellikle Yardımeli ekibine ve Karye Sağlık Hizmetleri yetkililerine şahsım ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum" dedi.

 Daha sonra  7 adet Dental Ünit ve 8 adet askılı diş üniti  yetkililere teslim edildi.

Paylaş