Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Kardeşlerimiz için Uzandı

Yardımeli Kardeşlerimiz için Uzandı

Yardımeli'ne Kurban bağışı yapan hayırsever insanlarımızın kurbanları, vekaleten hassasiyet içinde kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

Kurulduğu günden bugüne “kardeşlik sınır tanımaz” sloganını kendisine şiar edinen Yardımeli Derneği, hem insanlar arasında, hem de Allah (c.c) ile kulları arasındaki sınırları tamamen kaldırmayı hedeflemektedir. Bu kutsal gaye ile yola çıkan derneğimiz, 2007- 2008 ve 2009 yıllarında dünyanın birçok ülkesinde ve yurdumuzun birçok bölgesinde kurban organizasyonları gerçekleştirerek nice açları doyurmaya, nice mağdurların yüzünü güldürmeye yardımsever kardeşlerimizin desteği ile muvaffak olmuştur.
 
Yardımeli’ne Kurban bağışı yapan hayırsever insanlarımızın kurbanları, vekaleten hassasiyet içinde kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. İslam coğrafyasındaki mazlum ve muhtaç bölgelerde kurban bayramının manevi iklimini binlerce kilometre uzaktaki kardeşlerimizle paylaştık. Yardımeli olarak tüm hayırsever insanlarımızın derneğimize bağışladıkları kurbanları en çok ihtiyaç duyulan savaş, işgal, doğal afet ve fakirlik bölgelerinde; fakir, fukara, engelli ve muhtaçlara dağıttık. Başta Türkiye’nin farklı 20 ilinde ve yurt dışında 20 ülkede, (Filistin, Filistin mülteci kampları (Suriye, Lübnan,Ürdün), Azerbaycan, Irak, Bosna, Kırgızistan, Keşmir, Etiyopya, Kazakistan, Kafkaslar, Bangladeş, Malavi, Afganistan ve Darfur) kesilen kurbanlar on binlerce ihtiyaç sahibi kardeşimize dağıtıldı, bayram sevinci birlikte yaşandı, dualar ve selamlar ulaştırıldı. Vekaleti alınan 5000 kurban ihtiyaç bölgelerinde kesildi ve 30 bin aileye ulaştırıldı. Ayrıca bölgelere kurban kesimi için giden gönüllülerimiz, bu bölgelerde bulunan öksüz, yetim, fakir fukara, engelli ve şehid ailelerini ayrıca Yardımeli Kardeş aile projemize dahil olan kardeş ailelerimizi ziyaret ederek hediyeler verdiler.
.
 
Amaç sadece kurban kesip, etini dağıtmak değil
Dünyanın farklı coğrafyalarına giden gönüllü ekiplerimiz, şunu çok iyi bilmektedirler: Bu uzak bölgelere sadece et dağıtmak için gitmediler. Bilakis, İslam coğrafyasında yaşayan kardeşleri ile özlem gidermek, tanışmak, hem hal olmak için yollara düştüler. Türkiye’deki kardeşlerinden aldıkları selamları, duaları, sevgileri oradaki kardeşlerine ulaştırdılar. Bizim aslında çok büyük bir aile olduğumuz gerçeğini tüm dünyaya haykırmaktı amaçları. Bu büyük ailenin fertlerinden biri zorda kalmış, mağdur edilmiş ve zulüm görmüşse, ailenin diğer kardeşleri onlara sahip çıkacak güçtedir. Aynı zamanda gidilen bölgelerin sosyo-ekonomik durumları, kültürel zenginlikler gibi işbirliği ve güç birliği yapılabilecek konularda da araştırma ve gözlemler yapılmaktadır. Diğer bir konu da, Türkiye’nin dünya üzerinde daha yakından tanınması ve temsili noktasında enformasyon ve tanıtım elçileri olarak görev yapmaktadırlar. Dünyanın farklı coğrafyalarına giden ekiplerimizin yapmış olduğu gözlemler sonucunda hazırladığı raporlar, o bölge ve bölge insanı ile ilgili detaylı bir bilgi bankası oluşturmaktadır.
Kardeş Aile Projesini önemsiyoruz
Kardeş aile projemiz , 2008 yılında start alan bir projedir. Veren el ile alan el arasında hayır köprüsü olmayı kendine görev bilmiş olan YARDIMELİ DERNEĞİ, Ensar Muhacir yardımlaşmasını ve kardeşliğini günümüze taşımak ve diriltmek için çalışmaktadır.
Varlıkla sınanan kardeşlerimizle, yoklukla imtihan edilen kardeşlerimizi buluşturup, kardeş yapıp aralarında köprü olmuştur. Eşleştirilen aileler arasında düzenli olarak yapılan yardımlar yerine ulaştırılmaktadır. Bu vesile ile yardımlaşma sürekli hale gelmiş, devamlılığı olan güzel bir meleke konumuna ulaşmıştır. Kardeş aileler birbirleri ile mektuplaşıp, mesajlaşabilmektedir. Belli zamanlarda organize ettiğimiz ‘kardeş aile buluşmaları’ ile Türkiye’ ye misafir olarak getirdiğimiz aileleri Türkiye’deki kardeş aileleri ile buluşturup, görüştürüyoruz. Birbirlerini daha yakından tanıma imkanı sunuyoruz. Kardeş aile kapsama alanı, Türkiye, Filistin, Filistin Mülteci Kampları, Habeşistan, Pakistan-Keşmir, Sudan’da yaşayan ailelerdir. Yeni dönemde Bosna, Türk Cumhuriyetleri, Balkanlar, Irak, Doğu Türkistan, Azerbaycan’da yaşayan aileler de dahil edilecektir.
Bir anektotu paylaşmak istiyoruz: Yurt dışında alan el konumunda olan bir aile, Türkiye’den gelen para ile bir el makinesi almış. Ve bu makine ile ticaret yapmaya başlamış, para kazanmış. Ve derneğimize gönderdiği mektupta aynen şunu ifade ediyor: ‘’Ben artık para kazanmaya başladım. Türkiye’deki aileme çok teşekkür ederim. Benim durumum düzeldi. Artık bana para göndermesin. Ve mümkünse bana da bir kardeş aile verin. Ben de imkanım ölçüsünde kardeş aileme yardımcı olmak istiyorum.’’ Bu ve buna benzer geri dönüşler oldukça bizler de mutlu oluyoruz, ve Bizleri bu yolda kullandığı için Rabbimize şükrediyoruz.
Kurban vesilesi ile gittiğimiz bölgelerdeki Kardeş ailelerimizi de ziyaret ediyor, Türkiye’den götürdüğümüzhediye, ikram, selam ve duaları kendilerine ulaştırıyoruz. Onları yerinde görüp, ihtiyaçlarını bire bir tespit etme imkanı buluyoruz.

BENİM DE BİR KARDEŞ AİLEM OLMALI diyorsanız eğer, Derneğimiz her türlü desteği vermeye hazırdır

Paylaş