Banka HesaplarıBağış Yap

YARDIMELİ KURBAN BEDELLERİ BELİRLENDİ

YARDIMELİ KURBAN BEDELLERİ BELİRLENDİ

Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği bu yılki Kurban organizasyonunu yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 35 ülke ve 45 bölgede geçekleştirecek

YARDIMELİ KURBAN BEDELLERİ BELİRLENDİ 

Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği bu yılki Kurban organizasyonunu yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 35 ülke ve  45 bölgede geçekleştirecek. Dünyanın birçok bölgesinde Kurban organizasyonları ile milyonlarca yoksul ve yetimin yanında olan Uluslararası İnsani Yardım Derneği Yardımeli bu yıl yine farklı coğrafyalarda umut olacak. Gözleri yollarda bekleyen İslam dünyasının mazlumları için harekete geçen Yardımeli Derneği 2015 Kurban çalışmalarını 35 ülke ve 45 bölgede gerçekleştiriyor. 8 yıldır Kurban organizasyonu gerçekleştiren Yardımeli’nin bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli ise üç farklı kategoride olacak.

ÜLKE ÜLKE KUBAN FİYATLARI BELİRLENDİ

Kurbanların bağışlandığı ülke ve bölgenin şartlarına göre bölge belirlenen kurbanlık ücretleri Türki Cumhuriyetler, Asya ve Afrika ülkeleri için 375 TL, Balkanlar için 625 TL ile Türkiye, Filistin-Gazze, Suriye, Irak ve Mısır için 750 TL olarak belirlendi. Vekâlet yoluyla kurbanlarını Yardımeli Derneğine bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasında dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Yeryüzünün yoksul coğrafyalarında öksüz, yetim ve mağdur bırakılmış mazlumlarla buluşmak için hayırseverlerin bir birleriyle yarışacağı Kurban organizasyonları ile bir pay kurban etinden ziyade yüz binlerce yaralı gönül şifa bulacak kardeşlik iklimleri ile umutlar yeniden yeşerecek.

35 ÜLKE VE 45 BÖLGEDE KURBANLAR KESİLECEK   

Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Ortadoğu’dan Kafkaslara on binlerce ihtiyaç sahiplerine, öksüz ve yetimlere ulaşacak. Yardımeli'nin gönüllü ekipleri gittikleri bölgelerde ve ülkelerde kestikleri kurbanları birinci elden ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Yardımeli, ‘Hayırlarda yarışın’ ilkesiyle; bu kurban bayramında da öksüz, yetim ve mazlumların gözyaşlarını tatlı bir tebessümle silmeyi, kırık gönüllerini imar etmeyi, hayır medeniyetimizin ihya ve inşasına katkı yapmayı bir fırsat bilerek hayır severlerin kurbanlarını birinci elden ulaştıracak.

SADECE KURBAN GİTMİYOR 

Kurban vesilesiyle yaralı gönüllere misafir olarak selam, sevgi ve umutla yeryüzüne dağılacak Yardımeli ekipleri gittikleri bölgelerde insanların temel sorunlarını tespit ederek çeşitli projelerle destek olacak. Okul, hastane, cami, mescit, su kuyuları ile yetimhane gibi bir çok alanda projeler hayata geçirilerek muhtaçların daha rahat hayatlarını idame ettirmeleri sağlanacak.

KURBAN BAĞIŞNI  NASIL YAPILACAK ?

- Dernek merkezine veya Temsilciliklerimize gelerek elden

Banka hesap numaraları veya Posta çeki hesabıyla aracılığıyla

- Yardımeli’nin internet adresinden online bağışla

yaparak kurban bağışlarınızı yapabilirsiniz.

Paylaş