Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Kurbanda 1 Milyon Kişiyi Sevindirdi

Yardımeli Kurbanda 1 Milyon Kişiyi Sevindirdi

Dünyanın 35 ülkesinde kurban dağıtımı gerçekleştiren yardımeli ekipleri yurda döndü.

Dünyanın 35 ülkesinde kurban dağıtımı gerçekleştiren yardımeli ekipleri yurda döndü.

Kurban yakınlaşma ve paylaşmadır sloganıyla 2015 Kurban faaliyetlerine başlayan Yardımeli, geçen yıla oranla tekil bağışcı ve toplam hisse sayısını artırdı. Yardımeli, Kurbanda vekalet sahiplerinin bağışlarını yaklaşık bir milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı.

Yardımeli'nin ulaştığı bölgeler arasında yıllardır zulme uğrayan Filistin/Gazze, 90'larda soykırıma maruz kalan Bosna, yokluğun ve açlığın kara kıtası Afrika'dan bir çok ülke, Türki Cumhuriyetlerden ülkeler, uzak diyarlardan Bangladeş, Kamboçya, Endonezya ve Küba bulunuyor. Yurt dışının yanı sıra yurt içinde de ihtiyacın çok olduğu bölgeler belirlenerek muhtaçlara ulaşıldı.

5 Kıtaya Şefkat Hareketi diyen Yardımeli;

Kurban eti götürülen bölgelerde 'Karnıyla birlikte kafasını da doyur'

şiarıyla hareket eden derneğin desteği bununla sınırlı kalmıyor.

Bu bölgelerin ihtiyaçları analiz ediliyor, hazırlanan raporlar doğrultusunda özellikle eğitim ve sağlık alanlarında kalıcı projeler hayata geçiriliyor.

Kurban çok yönlü bir ibadet ve sosyal dayanışma, kaynaşma mekanizması.

Kurbanla birlikte Anadolu insanı onlarca farklı ülke ve kültürle iletişim kuruyor, dostluklar geliştiriyor. Türkiye'ye ait değerler dünyanın 4 bir yanına ulaştırılıyor. Her bir Yardımeli görevli ve gönüllüsü Kurbanla birlikte Anadolunun selamını, sevgisini, değerlerindeki motifleri farklı coğrafyalara taşımış oluyor.

KURBAN ORGANİZASYONU FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş