Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli Somali de

Yardımeli Somali de

Ülke genelinde başlatılan yardım seferberliği , sınırları aştı ve kardeşlerimize ulaşmaya başladı...

 

YARDIMELLERİMİZ  SOMALİ’YE DE UZANDI

Son 60 yılın en kurak mevsimini yaşayan ve büyük bir felaketle karşı karşıya kalan Afrika bölgesinde yardım çalışmalarımız devam etmektedir.

Ülke genelinde başlatılan yardım seferberliği , sınırları aştı ve kardeşlerimize ulaşmaya başladı.

Ramazan Ayı başında bölgede olan ekibimizin yapmış olduğu çalışmalar ve değerlendirmeler sonucu hazırlıklar yapıldı. Acil ihtiyaç maddeleri tespit edilerek , planlamalar yapıldı.

Ve 2.ekibimiz  Somali de  yardımları dağıtmaya başladı. Genel Koordinatörümüz Osman İlhan Başkanlığındaki ekibimiz, başkent Mogadişu Kenya ve çevresindeki sıkıntılı bölgelerdeki insanlara acil gıda maddelerini ulaştırmaya başladılar.Daha sonra yardım çalışmaların halen devam ettiği Etiyopya’ya gececek olan ekibimiz, Somali sınırındaki Ogadin bölgesinde  yardım malzemelerini dağıtmaya devam edeceklerdir.

İlk  giden ekibimiz  Ogadin bölgesinde  650 aileye 1 aylık  temel gıda  yardımlarını ulaştırmıştır. Ayrıca partner kuruluş işbirliği ile de bölgeye yardımlar devam etmektedir.

Bölgede yaşanan dram ve felaket birkaç günle sınırla olmadığı bilinmektedir. Dolayısıyla Yardımeli ekipleri Ramazan sonrası da yardımların düzenli ve yerine ulaştırılması noktasında sistemsel bir çalışma da yapacaktır.

Çok sayıda gönüllü kardeşimiz de  Somali’deki çalışmalara  katılma talebinde bulunmuşlardır. Sonradan oluşturulacak ekiplerde değerlendirilecek gönüllülerle yardım faaliyetlerimiz  devam edecektir.

Paylaş