Yardımeli Derneği yurtiçi ve yurtdışındaki faaliyetlerine devam ediyor. Yardım elimiz bu kez Afrika'ya, Sudan'a uzandı
Yardımeli Derneği yurtiçi ve yurtdışındaki faaliyetlerine devam ediyor. Yardım elimiz bu kez Afrika'ya, Sudan'a uzandı. Derneğimiz, maddi imkansızlıklardan dolayı sünnet olamayan 1000 çocuğu, uzman sağlık ekibine sünnet ettirdi. Bu amaçla, Yardımeli kurucularından Ankara temsilcisi Şükrü CAN başkanlığında oluşturulan ve Konya’daki sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği 29 kişilik ekip Sudan'da 5 gün süren çalışmalarla 1000 çocuk sünnet etti.
Sağlık ekibi, kesele eyaletindeki halkın genel sağlık problemleri hakkında da tespitler yaptı. Katarakt başta olmak üzere sağlık sorunlarını giderebilmek için yeni organizasyonlar da gerçekleştirmeyi planlayan derneğimiz, değerli yardımseverlerimizin desteğini beklemektedir.