Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli'miz Uzanmaya Devam Edecek

Yardımeli'miz Uzanmaya Devam Edecek

YARDIMELİ Heyeti geçen hafta itibari ile Sudan'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin amacı, Hartum'da ?ehir merkezine yakın bir yerde 21 000 m2 lik bir alan üzerine kurulacak olan YETİMHANE KOM

 

YARDIMELİ  Heyeti geçen hafta itibari ile  Sudan’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin amacı, Hartum’da şehir merkezine yakın bir yerde  21 000 m2 lik bir alan üzerine kurulacak olan YETİMHANE KOMPLEKSİNİN temelini atmak idi. Kompleks içerisinde yetimlerin  ve ihtiyaç sahiplerinin faydalanabileceği  eğitim mekanları, cami, iş atölyeleri, meslek kursları, yemekhane, yüzme havuzu, oyun alanları, yeşil alan ve tarım alanları bulunmaktadır. 200 yetimin istifade edebileceği kapasiteye sahip kompleks imkanlar ölçüsünde etap etap tamamlanacaktır inşallah.

Temel atma için bölgeye giden ekibimiz,  özellikle geceleri iklim şartları açısından çok soğuk olduğunu ve ihtiyaç sahibi, garip gurabanın ısınma ihtiyacı karşılayamadığını fark etmişlerdir. Hastalık ve ölümlerin biraz olsun önüne geçilmesi amacıyla, bölgede yaşayan ve soğuktan etkilenen insanlara battaniye ve malzeme dağıtımı kararını almışlardır.

Ekibimiz, daha  sonra dönmek zorunda kalmış, ama battaniye ve malzemeler  alınarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır. Bölgede YARDIMELİ’nin koordine ettiği davetçi ekipleri vasıtasıyla dağıtılan battaniye ve malzemeler  büyük bir sıkıntıyı gidermiştir.

Sudan’da devam eden diğer faaliyetlerimiz ( kardeş aile, su kuyusu, süt keçisi…) devam etmekle birlikte  ,  yeni projeler üzerinde de çalışmaktayız.

Paylaş