Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımlarımızla Öğrencileri Sevindirdik

Yardımlarımızla Öğrencileri Sevindirdik

“Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetişmesi için Yardımeli olarak elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz.

Onlar öğrenci, okumayı ve öğrenmeyi çok seviyorlar, bu konuda çok istekliler. Ama ne var ki, kitapları yok, önlükleri yok, okula giderken giyecekleri ayakkabıları bile yok… Ama şunu çok iyi biliyorlardı ki kendilerine uzanacak bir Yardımeli vardı, nitekim o Yardımeli gecikmedi de…

Evet, derneğimize yardım için email gönderen Erzurum-Aziziye Ilıca Toprakkale Ziyaettin Özatalay İlkokulu-Ortaokulu öğrencilerinden bahsediyoruz.

Konuyla ilgili konuşan öğrenciler: “Derneğinizin gönderdiği yardımları aldık ve çok memnun olduk. Bizlere bu yardımın ulaşmasına vesile olan sizlere ve sizlere bu yardımı yapan yardımseverlere gerçekten çok ama çok çok teşekkür ediyoruz. Okulumuz çok yetersiz imkânlara sahip, ama bizlere yardım elini uzatan Yardımeli Derneği sayesinde yeterli imkânlara kavuştuk; sizleri çok seviyoruz, sizlere çok minnettarız” diye konuştular.

Okul öğretmenleri ise derneğimize gönderdikleri emailde:“Çok saygıdeğer Yardımeli Derneği Yetkilileri! Derneğinizin gönderdiği yardımları çok şükür muhtaç öğrencilerimize dağıttık.  Bu yardımın ulaşmasına vesile olan sizlere ve sizlere bu yardımı yapan yardımseverlere gerçekten çok ama çok minnettarız.  Öyle ki okulumuz öğrencileri maddi anlamda kıt imkânlarla eğitim-öğretim görürken, “bu kıt imkânları nasıl düşünmemelerini sağlayabiliriz?” diye düşündük ve siz Yardımeli Derneğine e-mail gönderdik. Sizlerinde bu e-maile olumlu cevap vermeniz karşılığında, okulumuzda bulunan öksüzleri, yetimleri ve kardeşlerinizi sevindirdiğinizi bildirirken, öğrencilerimiz adına biz okul öğretmenleri olarak derneğinize ve derneğinize bağışta bulunan tüm yardımseverlere teşekkürü bir borç biliriz. Çalışmalarınızda başarılar dileriz” yazdılar.

Konuyla ilgili olarak konuşan Yardımeli Derneği Halka İlişkiler Sorumlusu Selma Baloğlu: “Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetişmesi için Yardımeli olarak elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Hayırsever kişi ve kuruşların bize yolladığı bu yardım malzemelerini dağıtıyoruz.

Kurulduğu günden bu yana yurt içinde ve yurt dışında pek çok dayanışma-yardımlaşma ve paylaşma örnekleri sergileyen derneğimiz, sayısız aileye aynî ve nakdî anlamda katkı sunarken, afetzedelere gıda, ilaç, tıbbi yardım, yakacak, ev eşyası, giysi ve muhtelif yardımlarda bulundu.

Derneğimizin büyük önem verdiği ve kuruluş amaçlarından biri olan eğitim-öğretim çağındaki gençlerimize ve çocuklarımıza maddî ve manevî gerekli her türlü yardımı yapıyoruz. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetişmesi için Yardımeli olarak elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Hayırsever kişi ve kuruşların bize yolladığı bu kırtasiye ve yardım malzemelerini dağıtıyoruz. Tüm gönüllülerimizden ve hayırseverlerimizden Allah razı olsun”  diye konuştu.

Paylaş