Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımlarınızı Ulaştırmak Üzere Ekibimiz Yola Çıkıyor

Yardımlarınızı Ulaştırmak Üzere Ekibimiz Yola Çıkıyor

Derneğimizin Arakanlı mülteci kamplarında insani yardım çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmektedir. Zekat, fitre ve infaklarımızla bu kardeşlerimizin yanında olmamız bir insanlık ve kardeşliğin gereği olduğuna inanmaktayız. Yeni ekiplerimiz 4 Ağustos Cumartesi günü Arakanlı kardeşle

Derneğimizin  Arakanlı  mülteci  kamplarında insani yardım  çalışmaları  yoğun bir  şekilde devam etmektedir. Zekat, fitre ve infaklarımızla bu kardeşlerimizin  yanında  olmamız bir insanlık  ve kardeşliğin gereği olduğuna  inanmaktayız. Yeni  ekiplerimiz  4 Ağustos Cumartesi günü Arakanlı  kardeşlerimize  yardım  ulaştırmak  için yola çıkacaklar.

Güneydoğu Asya ülkesi Burma'nın (Myanmar) Arakan bölgesinde yaşayan Müslümanlara yönelik sürdürülen katliam devam ediyor. Myanmar'ın batısındaki Arakan bölgesinde Budistlerin Müslümanlar'a yönelik başlattığı katliamlar akıl almaz boyutlara ulaştı. Bölgeden gelen bilgilere göre kadın ve çocuklar dâhil binlerce Müslüman, boğularak ya da canlı canlı yakılarak katlediliyor.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız  Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman: "Arakanlı Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı bu zulme duyarsız kalamayız. Bizler her zaman olduğu gibi mazlumların, mağdurların yanındayız. Arakanlı Müslüman kardeşlerimize gereken her türlü yardımı yapacağız. Tüm vatandaşlarımızı bu konuya duyarlı olmaya ve bu zulme sessiz kalmamaya çağırıyorum" dedi.

Yardımeli Derneği olarak, Arakan bölgesinden Bangladeş’e göç eden Arakanlı Müslüman mültecilere yardım yapacağız; ayrıca Yardımeli ekipleri Bangladeş Mülteci Kampına gitmek üzere hazırlıklarını tamamladı.

Kendi bölgesinde hâkimiyet kurmaya çalışan Myanmar hükümeti, Arakanlı Müslümanları katlediyor. Arakan’da iki toplum yaşıyor. Yerli halk Müslümanlardan ve Rakhine Budistlerinden oluşturuyor. Müslümanlara karşı bir öfke var. Myanmar hükümeti Budizm milliyetçiliğini savunduğu için Budist Rakhinelere dokunmuyor. Rakhineleri kışkırtan Myanmar hükümeti, Müslümanların katliamına göz yumuyor.. Myanmar’daki vatandaşlık yasasına göre Arakanlı Müslümanlar, ‘yerleşimci halk’ olarak görünüyor. Devlet dairesinde görev alamıyor. Her Müslüman, Budist hükümetin isteği doğrultusunda ücretsiz olarak çalışmak zorunda.

 Arakanlı Müslümanlar Budist hükümetin alçakça katliamlarına maruz kalmaktadır. Bu zulme sessiz kalmayalım, lütfen duyarlı olalım. Yardımeli’mizi uzatalım. Zekât, fitre, infak ve diğer bağışlarımızı Arakanlı Müslüman kardeşlerimiz için gönderelim.

Yardımeli Derneği ile irtibata geçmek için:

0212 541 48 00

Kredi kartıyla bağış yapmak için tıklayın

Paylaş