Banka HesaplarıBağış Yap

Yarınlar onlara emanet...

Yarınlar onlara emanet...

Hatay ve Reyhanlı ilçesinde 4 okulun masrafları Yardımeli Derneği tarafından karşılandı.

2013 yılından itibaren Yardımeli Derneği, Suriye Okullarını milli eğitim yerel ve mülki idarelerle işbirliği yaparak hayata geçirdi. Hatay ve Reyhanlı ilçesinde 4 okulun masrafları Yardımeli Derneği tarafından karşılandı.Ülkelerinde büyük bir katliam yaşanan Suriyeli kardeşlerimiz geçici sığınmacı olarak başta Irak, Lübnan, Ürdün ve dünyanın birçok ülkesinde sığınmacı veya mülteci olarak kalıyor. Mülteciler buralarda hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. 

2 milyondan fazla Suriyeli mülteci de ülkemizde misafir ediliyor.

Yardımeli Derneği, ilk günden itibaren insani yardım noktasında büyük bir hassasiyetle çalışmalarını yürütüyor.

Dernek, bir taraftan muhtaç mülteci kardeşlerimizin günlük ihtiyaçlarını karşılarken diğer taraftan özellikle okul çağındaki çocukların eğitimlerini devam ettirmeleri noktasında 2013 yılından itibaren Yardımeli Suriye Okullarını milli eğitim yerel ve mülki idarelerle işbirliği yaparak hayata geçirdi.

Hatay ve Reyhanlı ilçesinde 4 okulda 2850 öğrenci eğitim görüyor. Bu 4 okulun masrafları Yardımeli Derneği tarafından karşılandı.

Dernek başkanı Dr. Sadık Danışman, yönetim kurulu üyeleri ve gönüllülerin Hatay ve çevresindeki okullar başta olmak üzere diğer insani yardım çalışmalarını yerinde görmesi için bir program organize edildi.

Yardımeli Reyhanlı geçici dağıtım merkezinde düzenlenen programa Reyhanlı Belediye başkanı, ilçe Milli Eğitim Müdürü, Hatay Afad İl Müdürünün yanısıra dernek başkanı Dr. Sadık Danışman ve Mustafa İslamoğlu hoca katıldı.

Türkçe ve Arapça marşlarla konuklarını karşılayan Yardımeli, Suriyeli Okul Öğrencilerine hediyeler verdi. Programda Dernek başkanı Dr. Sadık Danışman "muhtaç ve mültecilere yardım insanı ve islamı bir sorumluktur" diyerek insani yardımların süreceğini ve bugünlerde özellikle Bayırbucaklı Türkmen kardeşlerimizin acılarına ortak olunması gerektiğini vurguladı.

Mustafa İslamoğlu Hoca ise eğitimin önemine değinerek ‘’Bugün Yardımeli Derneği Suriye okullarında eğitim ve öğretimlerini sürdüren sizler Suriye ve ülkemizin geleceğidir’’dedi. Öğrencilerin yaptıkları etkinlik ve gösterilerle devam eden programda yer yer duygusal anlar yaşandı.

Yardımeli, Esad ve Rus saldırılarından canlarını kurtaran, Türkiye sınır noktasına gelen Bayırbucaklı kardeşlerimizin bulunduğu bölgeye giderek de acılarını paylaştı. Evlerini, yuvalarını kısacası her şeyini kaybeden Türkmen kardeşlerimiz yardımlarınızı bekliyor.

Paylaş