Banka HesaplarıBağış Yap

Yeni Bir Katliam Daha Olmasın

Yeni Bir Katliam Daha Olmasın

Yardımeli Derneği 05.10.09 pazartesi saat 17:00 de Taksim Meydanında tüm sivil toplum kuruluşları ile birlik oluyor

Sessizlik zamanı değil!
Yardımeli Derneği 05.10.09 pazartesi saat 17:00 de Taksim Meydanında tüm sivil toplum kuruluşları ile birlik oluyor.
Fanatik Yahudilerin ve İsrail işgal güçlerinin Mescidi Aksa'ya düzenledikleri saldırı tüm dünyadaki sivil toplum örgütleri tarafından şiddetle kınanıyor. 
Mescidi Aksa’yı İşgal etmek için düzenlenen saldırıyı  700 Müslüman genç, insanlık adına savunmaya devam ediyor.
Mescidi Aksaya giden bütün yollar İsrail askerleri tarafından abluka altına alındı. 50 yaş altındaki Kudüslülerin Mescidi Aksa’ya yaklaşmaları yasaklanmıştır. Yahudiler Mescidi Aksa’yı işgal etmek için bir milyon Yahudi’nin mescidi aksaya yürümesi çağrısında bulundular.Dünya kamuoyunun sesiz kalması sonucunda çok büyük katliamlar yaşanabilir. Sessizlik zamanı değil!
DAHA GEÇEN YAKIN BİR ZAMANDA İsrail Hamas hükümetini devirmek için Gazze Şeridi'ne büyük bir askeri saldırı başlatmadı mı? Saldırılarda yüzlerce Filistinli'yi katletmedi mi? Ölenlerin çoğunun 5 aylıktan 11 yaşına kadar olan çocuklar değil miydi? Bugün Filistin halkıyla bir olmak insanlık görevidir. Filistin'de katliamların bitmesini istiyorsak, işgalin bir an önce dursun diyorsak, mülteci Filistin liderlerini topraklarına geri dönüş hakkı alsın diyorsak, ambargoya son verilmesin istiyorsak,  sadece insan olduğumuzu hatırlamamız bizi bütün kılacaktır. Tüm kamuoyunu duyarlı olmaya ve vicdani tepkilerini dile getirmeyi çağırıyoruz. Mescidi Aksa’daki sıcak gelişmeleri takip etmeye davet ediyoruz. YENİ BİR KATLİAM DAHA OLMASIN.
Paylaş