Banka HesaplarıOnline Bağış

Yetim Eğitim Destek Projesi

Yetim Eğitim Destek Projesi

Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği yardım faaliyetlerine yeni projesi olan Yetim Eğitim Projesi ile devam ediyor.

Dünya üzerinde sayıları 250 milyondan fazla olan yetimlerin sahip çıkılmadığında toplumdan uzak, eğitim ve öğrenim haklarından mahrum, hayatın zorlukları karşısında dirençsiz, terör ve çıkar odaklarınca kolayca kullanılabilen, başta organ mafyası olmak üzere çeşitli mihraklarca istismar edilen yetimler için oluşturulan proje, ülkemizin her bir şehri ve birçok ülkede uygulanacaktır. Bu proje yetime yardım etmenin ve sahip çıkmanın insanlığın görevi olduğunu ve kötü yaşam koşulları karşısında kaybolan her bir yetimden insanlığın sorumlu olduğunu hatırlatmaya çalışıyor. Bu proje aynı zamanda yetimlerle empati kurabilmek, onların hayatlarına küçük de olsa izler bırakabilmek açısından çok değer taşıyor.

18 ÜLKEDE UYGULANACAK BİR PROJE

İlk aşamada 18 ülkeyi kapsayacak olan projenin faaliyet alanları şu ülkeler; Türkiye, Filistin/Gazze, Bangladeş, Pakistan, Moritanya, Somali, Sudan, Suriye, Etiyopya, Bosna, Lübnan, Makedonya, Moğolistan, Kazakistan, Azerbaycan, Afganistan, Irak ve Ürdün. Bu ülkelerdeki yetimlere bağışçıların yardımlarıyla eğitim desteği götürmeyi planlayan Yardımeli Derneği, aynı zamanda proje ile her bir bağışçının bir yetime düşen bağış miktarı ile 10 ayrı yetimi desteklemeyi ve bağışçının dünyanın her yerinden 10 ayrı yetimden dua almasını, bir yetimin de 10 farklı ailesi olmasını hedeflemektedir. Bir yetim grubunun bir aylık bağış miktarı 110 Türk Lirası olarak belirlenirken, bir yıllık bağış miktarı 1.320 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Bağışlar yetimlerin eğitim masrafları için kullanılacak ve yetimlerin sosyal topluma daha rahat kazandırılması sağlanacaktır. Yardımeli Derneği bilgileri ellerinde bulunan Türkiye’nin 81 ilinden yetimlere, derneğin kendi imkanlarıyla bağış kampanyasını başlattı ve kampanyanın devam edebilmesi için duyarlılık çağrısında bulunmaktadır. Bağışçılar yetim durumlarını ve bilgilerini www.yardımeli.org.tr adresi üzerinden takip edebilecek ve yetimler hakkında bilgi sahibi olabileceklerdir.

YETİM EĞİTİM DESTEK PROJESİ BAŞVURU FORMU

Paylaş