Banka HesaplarıOnline Bağış

Yetimler bizleri bekliyor..

Yetimler bizleri bekliyor..

Bayramlar sevinçtir, mutluluktur bayramlar..

Huzurdur, barıştır, umuttur bayramlar..

Tüm bu güzelliklerin yanında, çocuklar için ayrı bir anlam taşımaktadır bayramlar..

Her yıl olduğu gibi, bu Ramazan ayında da yurt içinde temsilcilerimiz aracılığı ile, yurt dışında bölgede bulunan Yardımeli ekipleri ve partner kurumlar aracılığı ile  “Bayramlık Kıyafet Hediyesi” çalışmalarımız devam etmektedir.

İlk etapta 7 Bin beşyüz yetimi sevindirmek

Çocuklar için bayramların ifade ettiği anlamı, hatıralarında bıraktığı izi ve yaşadıkları mutluluğu anlatmaya kelimeler kifayet etmeyecektir.

Bayramlarda alınan yeni kıyafetlerin sevinci, sabahın zor edildiği ve alınan kıyafetlerle uyunduğu gecelerin heyecanı ve gündüzünde toplanan şekerleme ve harçlıklar bayramı bayram yapmaktadır.

Yetimlerin de bu sevinç ve mutluluktan istifade etmesi, o güzel anları hiçbir eksiklik duymadan, yalnızlık hissetmeden yaşaması gerekmiyor mu?

Yetimlerin de sevinmeye, yeni bayramlık kıyafetleri almaya, harçlık ve hediyeleri toplamaya her çocuğun olduğu kadar hakkı vardır.

İstediğini seçip alabilirsin..

Yurt içinde tüm temsilci ve gönüllülerimiz ile tespit edilen yetim ve öksüzler, bayram öncesinde giyim mağazalarına gruplar halinde getirilerek; istedikleri modeli, beğendikleri rengi, üzerlerine deneyerek alma mutluluğunu yaşamaktadırlar.

Kıyafetlerini alan yetim ve öksüzlere, temsilcilerimiz aracılığı ile çeşitli oyuncak ve hediyeler de verilmektedir.

Bir çok temsilciliğimizde yetim ve öksüzlerle birlikte Ramazan özel iftar programları, ailelerine kumanya hediye kartlarının takdimi; diğer günlerde piknikler, eğlence ve gösteriler de yıl boyunca düzenli olarak devam etmektedir.

Yetimleri bekletmeyelim; umutlarını kırmayalım, hayallerini yıkmayalım..

Paylaş