Banka HesaplarıBağış Yap

Yetimler Külliyemize Yardımlarımız Devam Ediyor

Yetimler Külliyemize Yardımlarımız Devam Ediyor

İçerisinde yetimlerin kalacağı yatakhane için 120 yatak, 120 yastık, 2 oyun parkı, mutfak araç ve gereçleri, Külliyedeki cami için mihrap ve süsleme amaçlı çinilerin gideceği yardım konteynırımız, Sudan Hartum’daki Akabe Yetimler Külliyesinde görevli yetkililere teslim edildi.

Yardımeli Derneği’nin 11 Ağustos 2012’de açılışını gerçekleştireceği ve çok yoğun bir katılım olmasının beklendiği Akabe Yetimler Külliyesi’ne Yardımeli Derneği tarafından yapılan yardımlar devam ediyor.

Son olarak içerisinde yetimlerin kalacağı yatakhane için 120 yatak, 120 yastık, 2 oyun parkı, mutfak araç ve gereçleri, Külliyedeki cami için mihrap ve süsleme amaçlı çinilerin gideceği yardım konteynırımız, Sudan Hartum’daki Akabe Yetimler Külliyesinde görevli yetkililere teslim edildi.  

Külliye, 21 dönüm arsa üzerine kurulmuş olup 7/yedi bloktan oluşuyor. 

Akabe Yetimler Külliyesi, içerisinde pek çok bölümleri barındırıyor. Başlıca ihtisas alanı eğitim olan külliyede, Haziran 2012’de Medreset’ül İstanbul adıyla sekiz yıllık ilköğretim okulu olarak eğitim faaliyetine başladı. Her yıl sadece 1. sınıftan öğrenci alacak olan okulun, ilk aşamada kapasitesi 400 öğrenci olarak planlandı.

Altı yaşından itibaren öğrenci kabulüne başlayan İstanbul okulunun tüm öğrencileri yetimlerden oluşmakta ve tamamı yatılı olarak kalmaktadırlar. Pozitif ilimlerin yanında, dinî eğitim ve öğretimin de verileceği Külliyede, öğrencilere aile ortamının sıcaklığı hissettirilmektedir. Bayan mürebbiyeler tarafından, bir anne şefkati ile yakından takip edilen yetimlerin,  her türlü bakımları ve ihtiyaçları da mürebbi anneler tarafından karşılanmaktadır.

Paylaş