Banka HesaplarıOnline Bağış

Yetimlerin Bayramını Bayram Ettik

Yetimlerin Bayramını Bayram Ettik

Derneğimiz, Allah’ın bizlere emaneti olan yetimlere sahip çıkmayı kendine görev sayıyor.

Ramazan ayında hayır çağrımızı “Gün Yardımlaşma ve Kardeşlik Günü” nidasıyla yaptık.

Hayırlara çağrımız geniş yankı buldu. Kimi yardımsever malıyla, kimi emeğiyle, kimi vaktiyle destek olurken kimi ise çevresini harekete geçirerek yardımcı oldu.

Mağdurlarla hayırseverlerin belki kan bağı yoktu ama biz kan bağı olmasa da can bağımız olsun dedik ve arada kardeşlik bağları örmeye çalıştık. Buna aracı olmayı hedefledik.

Böylece Türkiye'nin 81 ilinde ve Dünyanın 20 ülkesinde muhtaç ve mazlumlara yardım ulaştırdık. Gönüllü ve bağışçılarımızın selamlarını, muhabbetlerini, sevgilerini ve emanetlerini gerçek sahiplerine teslim ettik. Mazlum, öksüz, yetim ve muhtaçlara umut olduk, onların acılarını paylaştık.

‘Allah’ın Emaneti Yetimler’in Bayramlık Sevinci Görülmeye Değerdi

Derneğimiz, Allah’ın bizlere emaneti olan yetimlere sahip çıkmayı kendine görev sayıyor. Bu bağlamda, bayram öncesi, 25 bini aşkın yetimi giydirdik. Dünyanın 20 ülkesi ile birlikte Edirne’den Kars’a kadar öksüz ve yetim çocuklarımız bayram öncesi bayramlıklar hediye ettik.

Bayramlıklarla sevindirilen yetimlerin en çok olduğu il ise Diyarbakır’daydı. Diyarbakır’da 1100 yetimi bayramlıklarla sevindirdik. Birçoğunun ilk defa baştan ayağı yeni kıyafetler giydiği hayır hareketinde yetimlerin sevinci görülmeye değerdi.

Yetimler Mağazalardan Gönüllerince Kıyafet Seçti

Yetim giydirmeler kapalı paketler içinde kıyafet dağıtma şeklinde olmadı. O çocukların mağazalardan bizzat kendisi alışveriş yapıyor gibi, tercihlerine, beğenilerine göre seçim yaptılar. Hangi tarz kıyafet seviyorlarsa, hangi renkten hoşlanıyorlarsa raflardan kendileri seçti, görevliler onlara yardımcı oldu.

Gönlü Geniş, Hayırsever Anadolu İnsanı

Gönlü geniş, yüreği güzel gönül insanları bu süreçte de Dernek görevlilerimizi yalnız bırakmadı. Çocukların mağazalara götürülmesi, ardından konakladıkları yerlere tekrar transfer işlemlerinin yapılması sürecinde bizzat görev aldılar. Kimi kendi aracıyla, kimi yakıt masrafını karşılayarak kimi ise cebi zayıf olsa da gönlünü ortaya koyarak destek oldu, her an yanımızda varlığını hissettirdi. 

Yardımlar yapılırken her ilde şube, temsilci, kardeş derneklerimiz ve gönüllülerimizle birlikte hayrı çoğalttık. Hayırseverlerimiz maddi yardımlarının yanı sıra, bizzat sırtlarında yardım kolileri taşıdı, ailesine ve işine ayıracağı vakitten kısarak mağdur aile ziyaretlerine katıldı.

Hayırseverlerimizin Hassasiyetlerine Sahip Çıkmaya, Misyonumuza Uygun Çalışmaya Devam Ediyoruz

Derneğimiz kurulduğu 2007 yılından beri Türkiye’nin dört bir köşesinin yanı sıra acı ve gözyaşının bitmediği Filistin-Gazze’de, Sudan’da, Somali’de, Pakistan’da, Suriye’de, Irak’ta, Arakan’da ve dünyanın birçok ülkesinde yardım faaliyetleri yürüttü.

Bu Ramazan ayında da yeryüzünün mazlumları ve özellikle İslam coğrafyasındaki acı, kan ve göz yaşı ile hayatlarını sürdüren kardeşlerimizin derdine derman olmaya, acılarını paylaşmaya, bir nebzede olsa umut olmaya çalıştık. Gönüllerimizi, imkânlarımızı onlara açtık. Sofralarımızı onlarla paylaştık.

Yardımeli Ailesi olarak her türlü bağışları muhtaçlara ulaştırmak üzere gönderen tüm kardeşlerimize, hayırsever insanımıza tüm mazlumlar ve mağdurlar adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarız.

Paylaş