Banka HesaplarıBağış Yap

Yoksulluk, Kıtlık, Susuzluk

Yoksulluk, Kıtlık, Susuzluk

Yaşadığımız dünyada ekonomik sebepler, savaşlar, doğal afetler, kıtlık ve susuzluktan etkilenmiş ve geçim sıkıntısı çeken yüzbinlerce kardeşimiz bu zor zamanlarında onlara destek olacak "Kardeş Aile’’lerini arıyor.

Kurulduğu günden bu güne 81 ilimizde ve 11 ülkede muhtaç ailelerle, bu trajediye seyirci kalmak istemeyen hâyır sahiplerini buluşturan Yardımeli Derneği, Türkiye, Somali, Filistin, Pakistan, Bosna, Suriye, Sudan, Afganistan, Bangladeş, Arakan, Moritanya ve dünyanın bütün coğrafyalarındaki kardeşlerimize ulaşıyor.

Kardeş Aile projesinde ki amacımız imkanı olanlar ile yoksul ve mazlum aileler arasında ''manevi kardeşlik'' köprüleri kurmaktır. Bu kurulan köprüleri sadece ülke içinde değil, dünyanın tüm ülkelerindeki mağdur ve muhtaç aileleri kapsayacak şekilde tesis etmektir.

Özellikle son günlerde Somali ve Yemen’de ki açlık krizi dünya kamuoyunda yer almaya başladı. Birleşmiş Milletler yayınladığı raporda Somali’de 6.5 milyon kişinin acil insani yardıma ihtiyaç duyduğunu, 3 milyon kişinin ise açlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Düşünün ki:

Yüzlerce-binlerce kilometre ötelerden, yalnızca kendinize fısıldadığınız ümit arayışlarınızı duyan birileri olduğunu bilmeniz nasıl bir duygu olurdu? Bir düşünün hiçbir karşılık beklemeden size ‘’kardeşimsin’’ demeye birinin gönüllü aday olduğunu. Yalnızlık duygusu silinmez miydi? Gözlerinizde tükenmekte olan ışık yeniden parlamaz mıydı? Dünyayı başka gözle görmeye başlamaz mıydınız?

Yoksulluk, kıtlık, susuzluk, doğal afetler ve savaşların pençesinde insanlar acı ve sıkıntı çekiyor. Kardeş Aile Projesi ‘’ben senin için buradayım’’ diyebilmenin kapılarını size açıyor…

Unutmayın! Onlar sizi bekliyor…

PROJE HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

KARDEŞ AİLE PROJESİ BAŞVURU FORMU

Paylaş