Banka HesaplarıOnline Bağış

Yükümüz kardeşlik, derdimiz mazlumlar, maksadımız hayr…

Yükümüz kardeşlik, derdimiz mazlumlar, maksadımız hayr…

Mübarek Ramazanı Şerif geldi ve günler hızla geçiyor.. Neredeyse yarısına gelmiş durumdayız. Biz ramazanın ilk gününde itibaren yollara düştük.

Gönül gönül dua taşı, çocuk çocuk sevinç, diyar diyar kardeşlik taşıdık ve taşıyacağız..

Veren el-alan el arasında köprü olmaya, gönülden gönüle kardeşlik köprüleri kurmaya devam ediyoruz.

Anadolu’da bir uçtan bir uca yardımelleri uzanıyor..

Hakkari’den İstanbul’a, Diyarbakır’dan İzmir’e, Mersin’den Maraş’a, Hatay’dan Bartın’a, Malatya’dan Ankara’ya, Bursa’dan Şırnak’a ve ülkemizin diğer şehirlerinde bulunan temsilcilerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine alışveriş kartları dağıttık. İftar sofraları kurduk kardeşliğe, birliğe-beraberliğe fiili dua olsun diye…

Kumanya paketleri ulaştırdık binlerce kardeşimize… Çocuklarımıza bayrama hazırlamaya başladık. Çocuklarımız kendileri ne isterlerse onu alsınlar diye onlara mağaza kartları verdik. Çocuklarımızla birlikte mağazalara gidip onların sevinçlerine ortak olduk.

Ramazanda mahzun ve mahrum yürek kalmasın diye kapı kapı dolaşıyoruz. Bize yardım için başvuran hiçbir kardeşimizi boş çevirmemeye çalışıyoruz.

Bağışçılarımızın bize emanet ettiği infakları en uygun şekilde yerlerine ulaştırmak adına büyük bir gayret, dikkat ve özveriyle çalışıyoruz.

Ramazanı fırsat bilip yürekten yüreğe sevgi, umut, dostluk, kardeşlik ve en önemlisi dua götürmek için bölgelerimizdeki gönüllülerimiz büyük bir emek veriyorlar.

Her bir ilimizde, her bir şehrimizde, her bir mahallemizde, her bir sokağımızda, her bir kapımızın arkasında bizleri bekleyen kardeşlerimize ulaşmak adına gece gündüz koşturuyorlar...

Yardımelleri olarak hepimizin yükü kardeşlik, hepimizin derdi mazlumlardır.

Yetimlerin de sevinmeye hakkı var..

Bayramlar, sevinç ve mutlulukların yaşandığı, küskünlüklerin sonlandırıldığı müstesna zamanlardan biri. Çocuklar için ise ayrı bir anlamı var bayramların..

Bizlere emanet olan yetimlerin de bayram sevincini doyasıya yaşaması en doğal hakkı. Bayram öncesi yetimlere hediye edilen bayramlık kıyafetler, oyuncak ve harçlıklar, onların yüzünde bir tebessüm oluşturabilmek adına yapılmakta. Kendileri adına düzenlenmiş hediye alış veriş kartları ile mağazalardan bizzat kendilerinin alış veriş yaptığı yetimlerin mutluluklarına şahid olmak bizler için ayrı bir mutluluk..

Hepimizin amacı, ramazan gibi bir ayın rahmet ve bereketinden, kardeşlik hissiyatından, sevincinden hiç kimsenin mahrum kalmamasıdır.

Yardımeli Derneği, iyiliğe ulaşmanın en kolay yoludur. Bu, veren eller için de, alan eller için de böyledir.

Dünya dünya umut taşıdık.

Çocuk çocuk sevinç taşıdık.

Elden ele iyilik, sevgi, barış, taşıdık.

Yürekten yüreğe dua taşıdık.

İnsan insan yürek fethettik.

Ramazan boyunca ve varolduğumuz sürece de bunların taşıyıcılığını yapmaya devam edeceğiz.

Biz Yardımeli’yiz: Yükümüz kardeşlik, derdimiz mazlumlar, maksadımız hayırdır.

Paylaş