Banka HesaplarıBağış Yap

Yurtdışı Adak Bağışı

Yurtdışı Adak Bağışı

Adak kurbanı, kişinin adadığı veya bir durum vesilesi ile kestirdiği kurbandır

YURTDIŞI ADAK BAĞIŞI

Adak kurbanı, kişinin adadığı veya bir durum vesilesi ile kestirdiği kurbandır. Adak kurbanını kişinin kendisi ve birinci dereceden ailesi yemesi yasaktır. Adak kurbanından maksat ihtiyaç sahibi yoksul insanlara bu eti ulaştırmaktır.

Bu kurbanlarınızı Yurtdışı adak bağışı olarak sizin adınıza kesiyoruz. Kestiğimiz yurtdışı adak kurban bağışının etlerini Ortadoğu'nun muhtaçlarına, Afrika'nın yoksullarına ve birçok ülkedi fakir insanlara ulaştırıyoruz.

Yurtdışı adak bağışlarınızı nasıl yapabilirsiniz: Yurtdışı adak bağışlarınızı web sitemiz üzerinden form doldurarak yapabileceğiniz gibi, bankalar, PTT şubeleri üzerinde yaptığınız ödemeler de yapabilmeniz mümkün olmaktadır. İsterseniz dernek görevlilerimize direk makbuz karşılığı yapabilirsiniz. Banka üzerinden ve online sistemden yapmış olduğunuz her bir bağış işlemi aynı zamanda vekalet hükmüne geçmektedir. Bu sebepten ayriyeten bir vekalet verme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Yurtdışı adak bağışlarında ülkelerdeki bölge görevlilerimiz tarafından adak olabilecek uygun hayvanlar araştırılmakta ve sağlık değerlendirmeleri yapıldıktan sonra kesim merkezine götürülmektedir. Yapılan kesim işlemi dijital ortamda kayıt altına alınmakta ve adak sahibine dijital ortamda bildirilmektedir.

Daha sonra uygun şekillerde paketlenerek dağıtılacak bölgelere göre ayrılmaktadır. Yakın bölgede insanlara kesimin hemen akabinde dağıtım yapılırken, uzak bölgedeki insanlara ulaştırırken etin bozulmaması için soğutma sistemleri bulunan, teknik olarak difrizli araçlarda taşınma yapılmakta ve bölge insanlarına hem taze hemde sağlıklı bir şekilde ulaştırılmaktadır.

YURTDIŞI ADAK BAĞIŞI

Yurtdışı Adak bağışı ve Vekaleten kurban bağışlarınızı buradan verebilirsiniz

KURBAN (VACİP) BAĞIŞLA

Çizgi

yurtdışı adak bağışı

yurtdışı adak bağışı

Paylaş