Banka HesaplarıBağış Yap

Yurtdışı Kurban Bağışı

Yurtdışı Kurban Bağışı

Yurtdışı kurban bağışı yapan bağışçının isminin kesim anında zikredildiği , kesim ve dağıtım görüntüleri, kurban bağış sahibine ulaştırılmaktadır.

Yurtdışı kurban bağışı

Vekaleten kurban bağışı organizasyonu kapsamında verilen  yurtdışı kurban bağışı , son senelerde hızla artmaktadır. Dünyanın farklı bölgelerindeki mağdur ve muhtaç ailelere hediye olarak gönderilen kurban bağışı, sınırlar ötesine kardeşliği taşımaktadır. Rengi farklı, dili farklı, kültürü farklı insanlara, kardeşliğimizin bir gereği olarak hediye edilen yurtdışı kurban bağışları, bağış sahibinin istediği doğrultusunda , talep ettiği ülkede kesilmekte ve dağıtılmaktadır. Derneğimize emanet edilen yurtdışı kurban bağışları, en ihtiyaçlı ülkeler-bölgeler tespit edilerek , planlama yapılmaktadır.

Genel merkez tarafından görevlendirilen ekipler, önceden kurban alımlarını ve kesim-dağıtım organizasyonunu planlamakta ve kesim-dağıtımına bizzat iştirak etmektedirler. Yurtdışı kurban bağışı yapan bağışçının isminin kesim anında zikredildiği , kesim ve dağıtım görüntüleri, kurban bağış sahibine ulaştırılmaktadır.

Hangi ülkeler için Yurtdışı kurban bağışı alınmaktadır ?

Yurtdışı Vekaleten kurban bağışı organizasyonu Asya’dan Afrika’ya, Ortadoğu’dan Balkanlara ve Türk Cumhuriyetindeki ülkeleri kapsamaktadır. Kıtlık, doğal afet, savaş mağduru  ve mültecilik gibi sorunlarla mücadele eden   insanların yanında olmak amacıyla, en ihtiyaçlı ülke ve bölgeler tespit edilerek,  vekaleten kurban bağışı organizasyonu kapsamında  yurtdışı kurban bağışı kabul edilmektedir. Fizibilite ve planlama çalışmaları günler öncesinden tamamlanan, yurtdışı vekaletle kurban bağışı organizasyonu için görevli ekipler de önceden belirlenmekte, gidilecek ülke hakkında bilgiler aktarılmakta, eğitimler verilmektedir.

Yurtdışı vekaleten kurban bağışı 2018 kapsamında kurban bağışı alınacak ülkeler :

Eritre, Etiyopya, Kenya, Mali, Moritanya, Somali, Nepal, Çad, Nijer, Patani, Sudan, Tanzanya, Yemen, Afganistan, Arakan Mülteci kampları, Bangladeş, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan, Keşmir, Arnavutluk, Bosna,Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Gazze, Kudüs, Lübnan, Suriye, Mısır

Kurban bağışı ve Yurt dışı kurban bağışlarınızı buradan verebilirsiniz

KURBAN (VACİP) BAĞIŞLA

Çizgi
Çizgi

Yurtdışı kurban bağışı

Yurtdışı kurban bağışı

Yurtdışı kurban bağışı

Yurtdışı kurban bağışı

Paylaş