Banka HesaplarıOnline Bağış

Yüzbinler SOĞUKTA ve KARDA ÇARESİZ

Yüzbinler SOĞUKTA ve KARDA ÇARESİZ

Anadolu’da, Halet’te, Musul’da Yüzbinler SOĞUKTA ve KARDA ÇARESİZ...

Kışın soğuk yüzünü iyiden iyiye gösterdiği bugünlerde, yakacak odunu, kömürü olmayan yüzlerce  yoksul vatandaşımız ve sokaklarda yaşam mücadelesi veren mülteci kardeşimiz soğukları iliklerine kadar hissetmeye başladı.

Yardımeli Derneği olarak geçen yıl başlattığımız ‘Kış geldi, Kardeşlerimiz üşümesin’ kampanyası kapsamında Anadolu’nun bir çok kentinde yoksul vatandaşlarımıza ve Suriyeli mülteci kardeşlerimize odun, kömür, battaniye ve kışlık kıyafet yardımı ulaştırmıştık. Bu yılda aynı kararlılıkla çalışmalarımıza başladık ve temsilciliklerimiz aracılığıyla dağıtımlar devam ediyor. Son günlerde Suriye’de zalim Esed, Rusya ve İran güçlerinin yaptığı katliamlar şiddetini her geçen gün artırdı. Özellikle HALEP’te büyük bir trajedi yaşandı, yaşanmaya devam ediyor. Bu gelişmelerin ardından Suriye’den ülkemize olan göç artmış durumda. Ülkemize sığınan kardeşlerimiz burada hayata tutunmaya çalışıyorlar. İşte Yardımeli Derneği olarak biz ülkemize sığınan muhacir kardeşlerimiz ve Anadolu’nun farklı bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız kışı bir nebzede olsa sıcak geçirebilsinler diye odun, kömür, soba, battaniye ve kışlık kıyafet yardımlarımızı artırarak devam etmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda derneğimize tevdi edeceğiniz her türlü ayni ve nakdi bağışlar büyük önem arz etmektedir.  Yapacağınız bağışları 81 ilde ki Temsilcilerimiz ve gönüllülerimiz aracılığıyla mazluma ve muhtaca ilk elden ulaştırmaya devam edeceğiz. Ayrıca Halep ve Musul'dan  göç eden muhacirlere kamplarda un, kışlık kıyafet ve battaniye yardımlarınızı ulaştırıyoruz.

Ayrıca Halep ve Musul'dan  göç eden muhacirlere kamplarda un, kışlık kıyafet, çocuk bezi, çocuk maması, gıda  ve battaniye yardımlarınızı ulaştırıyoruz.

  • Battaniye  25TL
  • Bir torba Kömür  20TL
  • Kömür/Odun Sobası  100TL
  • 1 Çuval Un  60TL
Paylaş