Banka HesaplarıBağış Yap

Yüzler gülsün, çocuklar sevinsin.

Yüzler gülsün, çocuklar sevinsin.

Gülen yüzlere o kadar ihtiyacımız var ki..

Kahramanmaraş merkezli yaşadığımız 2 büyük depremin üzerimizde bıraktığı izlerin gölgesinde geçti Ramazanı Şerif. Yaraların el birliği ile bir an evvel sarılması, acıların paylaşılarak azaltılması hususunda her birimizin büyük gayret ve çabaları oldu. Devlet-millet işbirliği ve koordinesi ile bu çaba ve gayretler büyük oranda amacına ulaştı hamdolsun.

Gelen artık “Bayram”..Bayramlar nedir sizce ? 

Sevinç, mutluluk, hatırlamak, hatırlanmak, kucaklaşmak, kavuşmak, özlemek, özlem gidermek, barışmak, sevinmek ve sevindirmek olsa gerek..

Bu coşkuya herkesin dahil olması gerekir değil mi? Hele çocukları bu sevincin dışında bırakabilir miyiz?

Bayramlık Hediye Kıyafetler teslim edildi…

Bayram öncesi deprem bölgeleri başta olmak üzere, Anadolu’daki Şube ve Temsilciliklerimiz aracılığı ile yetimlere ve ihtiyaç sahibi ailelere bayramlık kıyafetleri hediye edildi.

Önceden yapılan titiz çalışmalar sonucu belirlenen ailelere “Hediye Alış-Veriş Kartları” takdim edilerek, belirlenen mağazalardan çocukların diledikleri şekilde, üzerlerine deneyerek kıyafetlerini beğenmeleri sağlandı.

Dernek Başkanımız Dr.Sadık Danışman, deprem bölgelerini birkaç kez ziyaret ederek çocuklara ve ailelere hediyelerini bizzat takdim etti. Mardin Temsilciliğimizin koordine ettiği “Bayramlık Hediye Kıyafet” takdim programına katılan Dr.Sadık Danışman, ailelere gıda paketlerini, çocuklara bayram harçlıklarını ve hediyelerini  de verdi; “Bu Ramazan biraz buruk geçti. Deprem nedeniyle kaybettiğimiz kardeşlerimizi, hatıraları, yaşanmışlıkları geri getiremeyiz. Ama birlik ve beraberlik içerisinde acılarımızı azaltabilir, yaraların bir an evvel sarılması hususunda gayret edebiliriz. Bizler imkanlarımız ölçüsünde bu gayret içerisindeyiz. Ramazan Ayı içerisinde hem deprem bölgelerinde, hem de başka illere giden depremzede ailelere mümkün olduğunca ulaşmaya çalıştık, ihtiyaçlarına destek olmaya gayret ettik. Hatay ve Adıyaman’da her gün 500+500 kişilik iftar yemeklerimiz, çadırda kalan kardeşlerimize ikram edildi. Hediye kumanya kartları, gıda paketleri, ev eşyaları, kıyafetler bölgede bulunan ekiplerimiz aracılığı ile ailelere ulaştırıldı. Deprem bölgesinde 7 farklı merkezde kurulan  “Çamaşırhaneler”  çadırda ve konteynerlerde kalan kardeşlerimizin büyük bir ihtiyacını karşıladı.

Her yıl olduğu gibi, bayram öncesi çocuklarımıza verilen hediye kıyafetler, bu sene özellikle deprem bölgesindeki çocuklarımıza yönlendirildi. Çocuklara gülmeyi, oyun oynamayı, şakalaşmayı, koşmayı ve eğlenmeyi yeniden hatırlatmamız gerekiyor. Zira yaşadıkları travma kendilerinden çok büyük..Kendilerine verdiğimiz “Hediye Alış-Veriş Kartları” ile mağazaya giderek kendi istedikleri modeli, beğendikleri rengi üzerlerine deneyerek almaktadırlar. Onlar sevindikçe bizler de seviniyoruz. İyi ve güzel günlerde kullansınlar inşallah.” Dedi.

Paylaş