Banka HesaplarıBağış Yap

Zalimler Akıttıkları Kanda Bir Gün Boğulacaklar !

Zalimler Akıttıkları Kanda Bir Gün Boğulacaklar !

Mısır'da darbecilerin zulumleri, tutuklamaları ve katliamları devam ederken Suriye'de katil Esed bugün sabah kendi halkına karşı hunharca kimyasal silah kullandı.

Mısır'da darbecilerin zulumleri, tutuklamaları ve katliamları devam ederken Suriye'de katil Esed bugün sabah kendi halkına karşı hunharca kimyasal silah kullandı. Şam'ın doğu Gota bölgesinde kimyasal silahlarla yaptığı katliamda ölü sayısının 2000'den fazla olduğunu söyleyen Yarıdmeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan bu sayının artmasından endişelendiklerini belirtti.
"Birleşmiş Milletler gözlemcilerinin olayın olduğu yere sadece 4-5 km uzaklıkta olduğu bir anda saldırının gerçekleşmesi Esed'in gücünü Birleşmiş Milletlerden aldığı izlenimini verdiği" söyleyen Osman İlhan şu değerlendirmelerde bulundu: "İki buçuk yıldır devam eden olaylarla ilgili Birleşmiş Milletler'in tavrı Esed'i ve onu destekleyenleri cesaretlendiriyor. Yüz binden fazla insanın öldüğü, bir o kadarından da hâla kayıp olduğu, 2 milyon insanın civar ülkelerde mülteci olarak yaşadığı, milyonlarca insanın savaştan etkilenip hayatta kalma mücadelesi verdiği bir anda kimyasal silahlarla toplu bir katliama imza atan Esed adeta dünyaya meydan okuyor. 
Bu konuda vermesi gereken tepkiyi göstermeyen başta İslam Dünyası, Avrupa Birliği, ABD, Birleşmiş Milletler, sessiz kalan diğer ülkeler, zalim Esed'in katliamlarına billfiil ortak oluyor.
Demokrasi, insan hakları ve özgürlük adına dünyaya ve insanlığa ders verip nizama sokmak isteyenler Suriye'de ve Mısır'da ki bu katliamlara sessiz kalarak iki yüzlü olduklarını tüm dünyaya göstermişlerdir. İnsanlık tarihi bu olanları asla affetmeyecek ve bir gün mutlaka bu yaşananları yargılayıp mahkum edecektir...
Yardımeli Derneği olarak Mısırlı, Suriyeli ve diğer bütün mazlum kardeşlerimizin yanlarında olmayı İslam kardeşliğinin bir gereği olarak görüyor ve insanlığın vicdanının bir gün mutlaka harekete geçip bu yaşananlara bir son vermesini Rabbimizden niyaz ediyoruz.
 
Yardımeli Derneği olarak bu katliamları lanetliyor, Mısırlı, Suriyeli ve diğer bütün mazlumların yanlarında olmayı İslam kardeşliğinin bir gereği olarak görüyor ve insanlığın vicdanının bir gün mutlaka harekete geçip bu yaşananlara bir son vermesini Rabbimizden niyaz ediyoruz.
Paylaş