Banka HesaplarıBağış Yap

Zekat Bağışı

Zekat Bağışı

Zekat bağışı, dinen zengin olan kişilerin, Kur’an’da belirtilen sınıflara sarfedilmek üzere malından verdiği belli bir oranı ifade eder

Ramazan zekat bağışı

Zekat bağışı,  dinen zengin olan kişilerin, Kur’an’da belirtilen sınıflara sarfedilmek üzere malından verdiği belli bir oranı ifade eder.

Zekat bağışı, cimrilik hastalığından kalbi temizlediği gibi, sahip olunan maldan muhtacın hakkını vererek, malı da temizlemek, arındırmaktır. Toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinden biri olan zekat bağışı ile ihtiyaç sahiplerinin kalbinde oluşabilecek  hased ve kıskançlık duygularını ortadan kaldıracaktır. Toplumda birlik, beraberlik ve kardeşlik bağları kuvvetlenecektir.

Kur’an’da zekât kelimesi otuz âyette mârife olarak geçer ve bunların yirmi yedisinde namazla birlikte zikredilir. Zekat bağışı, Kur’anın ifadesi ile fakirin hakkıdır. Zekat bağışının,   sırf Allah’ın emri olduğu için ifası gereken ve samimi niyeti gerektiren ibadet yönünün yanı sıra bireyde ve toplumda dinî ve ahlâkî değerleri yücelten, sosyal yapıyı güçlendiren, ekonomik hayata canlılık getiren birçok yararı vardır.

ZEKAT yazıp 4031 ‘e SMS atarak 5 TL bağışlayabilirsiniz.

Ramazan zekat bağışı

Zekat Bağışı

 

Zekat bağışı

Paylaş