Banka HesaplarıBağış Yap

Zor şartlara rağmen Gazze'deyiz

Zor şartlara rağmen Gazze'deyiz

Katil İsrail'in saldırılarının başlamasının üzerinden 40 gün geçti.

Abluka altında günlerdir bombalanan Gazze'de dünyanın gözü önünde gerçekleşen bu soykırımda içerisinde bebek, çocuk ve kadının da olduğu 11binden fazla sivil Gazzeli hayatını kaybetti.

Bu gözü dönmüş canilerin katliamına dur diyemeyen, kınamaktan ve toplantı üstüne toplantı yapmaktan başka bir şey yapamayan Birleşmiş Milletler (BM), İslam İş Birliği Teşkilatı (İTT) ve Arap Birliği’nin aksine dünyanın vicdanlı tüm insanları meydanlarda bu soykırıma ses çıkartmakta.

Yardımeli Derneği dün de Gazze’deydi bugün de…

2008 yılında Gazze’de kurduğu ofis ile bölgede; Kardeş Aile, Ramazan-Kurban ve diğer insani yardım faaliyetlerini 15 yıldır sürdüren Yardımeli Derneği Gazze Ofisi bu süre zarfında 2 kez Siyonistlerin hedefi olmuş ve ofis binası bombalanmıştı. İsrail’in bu saldırılarına karşı Yardımeli Derneği her seferinde daha da güçlü şekilde Gazze’de olmaya devam etti.

Gazze’nin her zamankinden daha fazla bize ihtiyacı var.

Abluka altında 2 milyondan fazla insanın yaşadığı Gazze’nin dünyayla tek bağlantısı olan Refah sınır kapısı; İsrail’in baskısı ve iradesi başkalarının elinde olan Mısır hükümeti nedeniyle insani yardım geçişlerine adeta kapalı. BM ve İsrail’in kontrolünde ve sınırlı sayıda yardım tırlarının geçişine müsaade ediliyor.

7 Ekim’de başlayan saldırılardan sonra, ofis çalışanlarımız hayati tehlikeden dolayı ofisimizin de bulunduğu Gazze’nin kuzeyinden güneye geçiş yaptılar. Elektriğin, suyun ve internetin kesildiği Gazze ile bağlantı kurmak giderek zorlaşmış, ofis müdürümüz Hani Bey ile kısıtlıda olsa iletişimimiz devam etmiştir.

Tüm bu zorluklara rağmen Yardımeli Derneği Gazze Ofisimiz, elindeki kısıtlı imkanlarla yardım faaliyetlerine devam etmeye çalışıyor. Ofis Müdürü Hani Beyin çabaları ile koordine ettiği yardım çalışmalarında hazırlanan kumanya paketleri ve hazırlanan sıcak yemekler paketlenerek Gazze’nin kuzeyinden güneyine geçiş yapan ve adeta kendi topraklarında mülteci durumuna düşen Gazzeli kardeşlerimize ulaştırdı.

Yardımeli Derneği kuruluşundan bugüne kadar dün de Filistin’de, Gazze’de ve Kudüs’teydi. Bugün de orada olacak, yarında…

Bağışçılarımızdan aldığımız destek ile Filistin halkı ile dayanışma ve yardımlaşma içinde olmaya devam edeceğiz.

Paylaş